Mexico Entero
Informacje dla podróżnychHistoria MeksykuMeksyk dziśAmeryka ŁacińskaMój MeksykPrzewodnik JukatanNasi partnerzyGaleriaKontakt

Piramidy - Tequila - Perła Pacyfiku

MEKSYK ŚRODKOWY

PIRAMIDY - TEQUILA - ACAPULCO
 
program dla grup zorganizowanych
 
DZIEŃ 1: przylot - Miasto Meksyk

Przylot do Meksyku, odprawa paszportowa, przywitanie na lotnisku, transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

 
DZIEŃ 2: Miasto Meksyk - Guadalupe - Teotihuacan - Miasto Meksyk

Śniadanie. Przejazd na Plac III Kultur, na którym w sposób symboliczny spotykają się trzy kultury tworzące dzisiejszy Meksyk: kultura aztecka, hiszpańska i metyska. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe: Stara i Nowa Bazylika, Wzgórze Objawień, Templo del Pocito. Czas wolny na osobistą refleksję i zakupy pamiątek religijnych. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Obiad i powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

 
DZIEŃ 3: Miasto Meksyk - zwiedzanie

Śniadanie. Zwiedzanie jednego z najlepszych muzeów archeologicznych świata, Museo de Antropología y Historia, z bogatą kolekcją sztuki prekolumbijskiej. Podziwianie osiągnięć cywilizacyjnych Azteków, Majów i Olmeków. Spacer po głównym placu Miasta Meksyk, tzw. Zocalo: Katedra, Templo Mayor, Pałac Prezydencki ze sławnymi muralami Diego Riviery. Przejazd do dzielnicy Xochimilco, gdzie znajdują się wpisane na Listę UNESCO tzw. „pływające ogrody”. Rejs kolorowymi gondolami w rytm muzyki mariachi. Obiad na łodziach. Nocleg w Mieście Meksyk.

 
DZIEŃ 4: Miasto meksyk - Tula - Queretaro - Miasto Meksyk

Śniadanie. Zwiedzanie starożytnego miasta wielkiej cywilizacji Tolteków w Tula, kolebce sławnych atlantów i boga Quetzalcoatla. Przejazd do pięknego kolonialnego miasta Queretaro. Zwiedzanie Sanktuarium Krzyża Świętego, na terenie którego rośnie drzewo wydające kolce w kształcie krzyża. Spacer po starówce Queretaro. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

 

 

 

 
DZIEŃ 5: Cholula - Tonantzintla - Puebla

Śniadanie. Wejście na największą piramidę świata w Cholula i zwiedzanie uroczego synkretycznego kościółka w Tonantzintla. Spacer po uroczym kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej. Kolacja i nocleg w Puebla.

 
DZIEŃ 6: Puebla -Cuernavaca - Cacahuamilpa - Taxco

Śniadanie. Spacer po mieście „wiecznej wiosny” Cuernavaca, w której znajduje się między innymi jedna z najstarszych katedr w Meksyku, Pałac Corteza i altana zaprojektowana i zbudowana przez Inż. Eiffla. Zwiedzanie jednego z największych w Meksyku systemu jaskiń w Cacahuamilpa. Ponad godzinny spacer po jaskini i podziwianie stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów i innych formacji skalnych. Przejazd na kolację i nocleg do Taxco.

 
DZIEŃ 7: Taxco - zwiedzanie - Acapulco

Śniadanie. Wizyta w sławnym ze sztuki jubilerskiej “srebrnym mieście” Taxco. Wjazd na punkty widokowe, spacer ulicami miasta, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca. Przejazd w kierunku „perły Pacifiku” Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do morza.

 
DNI 8-12: Acapulco

Wypoczynek all inclusive. Możliwość skorzystania z dodatkowo płatnych wycieczek opcjonalnych.

 

DZIEŃ 13: Acapulco - Vista Hermosa - Miasto Meksyk - wylot

Ostatnie chwile wypoczynku. Przejazd w kierunku Miasta Meksyk. Po drodze postój i obiad w pięknej Hacjendzie Corteza w Vista Hermosa. Transfer na lotnisko i wylot do Europy.

 
 
 
 
 

Cena - prosimy o kontakt z nami pawel@mexicoentero.pl

 
CENA ZAWIERA:
- hotele 4**** według lokalnej kategorii
- śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Acapulco
- napiwki w hotelach i restauracjach
- transfery i transport klimatyzowanym autobusem
- bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu
- przewodnika-pilota po polsku
 
 CENA NIE ZAWIERA:
- napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive
- napiwków dla kierowcy i przewodnika (ok. 30 usd/pax)
- biletów lotniczych na trasie WAW-MEX-WAW
 
PROPONOWANE HOTELE:
Miasto Meksyk: Royal Zona Rosa
Puebla: Posada San Pedro
Taxco: Posada de la Mision
Acapulco: El Cano
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim I należą do ME TOURS INTERNACIONAL. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.Przedstawione tutaj propozycje programów wycieczek, opisów , wszelkiej treści propozycje są naszymi programami autorskimi, nie zezwala się na ich kopiowanie, przetwarzanie w innej postaci jak i wykorzystywanie propozycji w nich ujętych jako własnych. Kopiowanie, przetwarzanie oraz udostępnianie innym osobom bez zgody autora jest zabronione i egzekwowane na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz. U. Nr 24, Poz.83, Dz. U. Nr 44, Poz. 170 z późniejszymi zmianami).

tagi: Chichen Itza, Valladolid, Rio Lagartos, Celestun, jeep sian kaan, jeep safari, rozowe flamingi, polski przewodnik w Meksyku, polski przewodnik po Jukatanie, polski przewodnik na Jukatanie, wycieczki fakultatywne,

tags: mexico entero meksyk wycieczki wycieczki fakultatywne po Jukatanie wycieczki fakultatywne w Meksyku Mexico Meksyk Jukatan cenota ikkil cenoty na Jukatanie Coba Tulum Chichen Itza Playa del Carmen Cancun Xcaret Holbox Riviera Maya wycieczka po Jukatanie wycieczki objazdowe Meksyk polskie biuro podróży w Meksyku polscy rezydenci w Meksyku Guadalupe nurkowanie na rafie koralowej wynajem samochodów w Meksyku nieruchomości Meksyk fakultety w Meksyku wycieczki po Ameryce Łacińskiej wakacje Meksyk hotele w Meksyku Gwatemala Belize Ameryka Środkowa Kolumbia Wenezuela Peru Chile Ekwador Argentyna Brazylia Galapagos


Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.

© 2009-2013 mexicoentero.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - SiteMap - Tworzenie stron Xann Internet Solutions - Projekt strony: Ewa Pytel-Skiba

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności