Mexico Entero
Informacje dla podróżnychHistoria MeksykuMeksyk dziśAmeryka ŁacińskaMój MeksykPrzewodnik JukatanNasi partnerzyGaleriaKontakt

Cuba Verde - Kubańska fiesta - Kolonialne miasta

KUBA

CUBA VERDE - KUBAŃSKA FIESTA - KOLONIALNE MIASTA

program dla grup zorganizowanych
 

DZIEŃ 1: przylot - Hawana

Przylot do Hawany, odprawa paszportowa, przywitanie, transfer do hotelu, kolacja i nocleg.
 

DZIEŃ 2: Hawana - stara i nowa

Śniadanie. Wizyta w starej kolonialnej części Hawany. Hawana to przede wszystkim Stare Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1982r. Dzielnicę tworzą cztery place: Plac Katedralny z jednym z najstarszych kościołów na Kubie, Plac Broni otoczony pięknymi kolonialnymi budynkami, Park Centralny i Kapitol, zbudowany na wzór klasycznego rzymskiego kapitolu. Wizyta w fabryce rumu Bocoy i w fabryce cygar Partagas, które są symbolem Kuby i jej największym towarem eksportowym. Przejazd do nowej części Hawany, zwiedzanie nowoczesnego Placu Rewolucji, przy którym znajdują się gmachy najważniejszych ministerstw rewolucyjnej Kuby, a także pomnik kubańskiego bohatera narodowego z czasów walk o niepodległość José Martí. Czas wolny na zrobienie zdjęć. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 3: Hawana - Cueva del Indio - Salto El Agua - Buena Vista

Śniadanie. Rejs łodziami po jaskini Cueva del Indio, gdzie znaleziono pozostałości prehiszpańskich kultur zamieszkujących Kubę. Krótki trekking po lesie deszczowym do wysokich na 35 metrów wodospadów Salto El Agua. Możliwość kąpieli pod wodospadami. Przejazd do Buena Vista, gdzie znajduje się jedna z największych plantacji tytoniu. Zapoznanie się z procesem upraw tego największego produktu eksportowego Kuby. Powrót do hotelu w Hawanie, kolacja i nocleg.

 
 
 
 
 

DZIEŃ 4: Hawana - Cienfuegos - Trynidad

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Cienfuegos, portowego miasta nazywanego “Perłą Południa”, kolonialnej perły Kuby, założonej na początku XIX wieku przez emigrantów francuskich. Wizyta panoramiczna miasta: Park Martí i Teatr Thomasa Ferry. Przejazd do hotelu w Trinidad, zakwaterowanie kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 5: Trynidad - zwiedzanie

Śniadanie. Zwiedzanie niezywkle pięknego kolonialnego miasta Trinidad. Miasto założone w 1514r to najbardziej błyszcząca perła architektury kolonialnej. Właśnie ze względu na swoją niezwykłą architekturę, Trinidad został wpisany na Listę Światowego Dzidzictwa UNESCO w 1988r. Spacer po starówce otoczonej kolonialnymi rezydencjami, przy którym znajduje się neogotycki kościół Św. Trójcy pochodzący z1808, Muzeum Romantyczne, które mieści się się w Rezydencji Palacio Brunet, Tawerna La Canchanchara gdzie będziemy mogli skosztować miejscowego drinku, Warsztat Ceramiki. Wizyta w starej hacjendzie rodziny Manaca Iznaga produkującej niegdyś trzcinę cukrową z 15-metrową wieżą, z której obserwowano pracę czarnych niewolników. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ 6: Trynidad - Guanayara - El Rocio - El Venado

Śniadanie. Wyjazd do Parku Narodowego Guanayara, gdzie zaplanowany jest spacer w górę strumienia do wodospadu El Rocio, a następnie do jeziorka El Venado, gdzie będzie czas wolny na pływanie. Po kąpieli przewidziany jest posiłek w restauracji "La Gallega", która stanowi atrakcję samą w sobie, ponieważ położona jest w lesie tropikalnym, z dala od cywilizacji. Podczas spaceru możliwość zobaczenia lokalnej fauny i poznawanie lokalnej flory, w tym także wiele roślin endemicznych. Powrót do Trinidadu, kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 7: Trynidad - Santa Clara - Varadero

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Santa Clara - miasto Papieża Jana Pawła II i Che Guevary - „zwane miastem Che”, ze względu na znajdujący się tu pomnik i mauzoleum argentyńsko – kubańskiego rewolucjonisty. W 1959 roku stoczyła się tu bitwa decydująca o losach rewolucji kubańskiej. Wizyta w Mauzoluem Che Guevary, wielkiego bohatera Rewolucji i przyjaciela Fidela Castro i w Muzeum Tren Blindado, które jest pociągiem wykolejonym przez wojska rewolucyjne, które zatrzymały oddziały dyktatora Battisty. Obiad w miejscowej restauracji. Przejazd w kierunku najsławniejszego kubańskiego kurortu Varadero do hotelu położonego bezpośrednio przy plaży. Zakwaterowanie. Wypoczynek z wyżywieniem all inclusive. Nocleg.

 
DNI 8-12: Varadero

Wypoczynek all inclusive. Możliwość skorzystania z wycieczek opcjonalnych.

 

DZIEŃ 13: Varadero - Hawana - wylot

Ostatnie chwile wypoczynku, transfer na lotnisko w Hawanie i wylot do Europy.

 

 

 
Cena: skontaktuj sie z nami pawel@mexicoentero.pl
 

CENA ZAWIERA:

- hotele 4**** według lokalnej kategorii
- śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Varadero
- napiwki w hotelach i restauracjach
- transfery i transport klimatyzowanym autobusem

- bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu

- przewodnika-pilota po polsku
 
 CENA NIE ZAWIERA:
- napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive
- napiwków dla kierowcy i przewodnika
- wizy na Kubę (ok 25 usd)
- opłaty lotniskowej w Hawanie (ok. 30 usd)
- biletów lotniczych na trasie WAW-CUB-WAW
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim I należą do ME TOURS INTERNACIONAL. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.Przedstawione tutaj propozycje programów wycieczek, opisów , wszelkiej treści propozycje są naszymi programami autorskimi, nie zezwala się na ich kopiowanie, przetwarzanie w innej postaci jak i wykorzystywanie propozycji w nich ujętych jako własnych. Kopiowanie, przetwarzanie oraz udostępnianie innym osobom bez zgody autora jest zabronione i egzekwowane na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz. U. Nr 24, Poz.83, Dz. U. Nr 44, Poz. 170 z późniejszymi zmianami).

tagi: przewodnik po polsku w meksyku, meksyk przewodnik, polskojezyczny przewodnik, polskie biuro podrozy w meksyku, nurkowanie na rafie playa del carmen, cancun, meksyk, pamiatki z meksyku, chetumal, becan, uxmal, izamal,

tags: mexico entero meksyk wycieczki wycieczki fakultatywne po Jukatanie wycieczki fakultatywne w Meksyku Mexico Meksyk Jukatan cenota ikkil cenoty na Jukatanie Coba Tulum Chichen Itza Playa del Carmen Cancun Xcaret Holbox Riviera Maya wycieczka po Jukatanie wycieczki objazdowe Meksyk polskie biuro podróży w Meksyku polscy rezydenci w Meksyku Guadalupe nurkowanie na rafie koralowej wynajem samochodów w Meksyku nieruchomości Meksyk fakultety w Meksyku wycieczki po Ameryce Łacińskiej wakacje Meksyk hotele w Meksyku Gwatemala Belize Ameryka Środkowa Kolumbia Wenezuela Peru Chile Ekwador Argentyna Brazylia Galapagos


Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.

© 2009-2013 mexicoentero.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - SiteMap - Tworzenie stron Xann Internet Solutions - Projekt strony: Ewa Pytel-Skiba

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności