Mexico Entero
Informacje dla podróżnychHistoria MeksykuMeksyk dziśAmeryka ŁacińskaMój MeksykPrzewodnik JukatanNasi partnerzyGaleriaKontakt

Viva Cristo Rey śladami filmu LA CRISTIADA

VIVA CRISTO REY! ŚLADAMI FILMU

„LA CRISTIADA“

 
Program autorski Pawel Skiba ME TOURS
 

DZIEŃ 1 przylot - Miasto Meksyk

Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa-Okęcie, wylot do jednego z europejskich portów, np. Paryż, Amsterdam, skąd polecimy dalej do Mexico City. Przylot do Meksyku w godz. wieczornych, spotkanie z polskojęzycznym pilotem i przewodnikiem grupy, przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 2 Miasto Meksyk - Guadalupe - Teotihuacan - Miasto Meksyk

Śniadanie. Przejazd do jednego z największych w świecie chrześcijańskim sanktuariów maryjnych, do Bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe, głównej Patronki Meksyku i Królowej Obydwu Ameryk. Zwiedzanie Sanktuarium: Bazylika stara i nowa, Wzgórze Tepeyac miejsce objawienia sie Najświętszej Panienki Juanowi Diego, Ogród z Ołtarzem Ofiarowania i Świątynia Źródełka. Czas wolny na osobistą modlitwę i zakupy pamiątek religijnych. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan zwanej "miejsca gdzie rodzą sie Bogowie", niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Krótka wizyta w fabryce obsydianu: proces pozyskania, obróbki. Możliwość zakupu w miejscowym sklepie figurek, masek, kalendarzy i innych wyrobów z obsydianu.  Obiadokolacja. Spacer po głównym placu Miasta Meksyk, tzw. Zocalo: Katedra, Templo Mayor, Pałac Prezydencki ze sławnymi muralami Diego Riviery. Nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 3 Miasto Meksyk - El Bajio - San Miguel de Allende - Guanajuato

Śniadanie. Przejazd w kierunku regionu zwanego El Bajio, do jednego z najpiękniejszych miast obydwu Ameryk: San Miguel de Allende. Spacer pomiędzy cudowną kolonialną architekturą. Wizyta w Bazylice. Symboliczne rozpoczęcie wycieczki Szlakiem Cristeros (Ruta de los Cristeros), bohaterskich powstańców walczących o wolność religijną. W 1926 roku zostało zatwierdzone prawo o rozdziale Kościoła od Państwa, co zaowocowało zawieszeniem kultu chrześcijańskiego i prześladowaniem wierzących. W odpowiedzi tysiące Meksykanów rozpoczęło tzw. „Cristiada“, wojnę w obronie swoich praw. Wśród ofiar znajdowało się wielu księży, dziś świętych i błogosławionych. Przejazd do Guanajuato na kolację i nocleg.

DZIEŃ 4 Guanajuato - Cubilete - Lagos Moreno

Śniadanie. Zwiedzanie Guanajuato. Miasto to, podczas epoki kolonialnej, wzbogaciło się na wydobyciu złota i srebra, co odzwierciedla się w pięknej architekturze i sztuce. W roku  Na początku XIX wieku było miejscem pierwszej bitwy powstańców pod wodzą ks. Miguela Hidalgo przeciwko Hiszpanom. Podczas Cristiady było miejscem bohaterskiego oporu katolików przeciwko rządom Prezydenta Callesa. Spacer po mieście i podziwianie wspaniałej architektury kolonialnej, barokowych kościołów i zacienionych placów: Teoatro Juarez, La Alhondiga de Granaditas, uliczka pocałunku , Zocalo zwanego Jardin de la Unión.  W 1988 roku historyczne centrum miasta Guanajuato oraz położone tu kopalnie srebra wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wjazd na wzgórze Cubilete, gdzie znajduje się mierząca 20 metrów, najwyższa w Meksyku, figura Chrystusa Króla. Kolacja i nocleg w Lagos Moreno.

DZIEŃ 5 Lagos Moreno - San Juan de los Lagos - Santa Ana de Guadalupe - Guadalajara

Śniadanie. Zwiedzanie jednego z najważniejszych, po Guadalupe, Sanktuariów Maryjnych Meksyków w San Juan de los Lagos. W Sanktuarium tym, podczas jednej z pielgrzymek do Meksyku przebywał i odprawiał Mszę Świętą błogosławiony Jan Paweł II. Przejazd do malutkiej miejscowości Santa Ana de Guadalupe, gdzie urodził się jeden z bohaterskich męczenników Cristiady, Błogosławiony Ojciec Toribio Romo, dziś Patron Emigrantów. Wizyta w kościele parafialnym. Zwiedzanie Guadalajara, trzeciego pod względem wielkości miasta Meksyku, stolicy stanu Jalisco. Spacer po mieście i zwiedzanie między innymi Teatru Degollado y Hospicjum Cabanas. Kolacja i nocleg w Guadalajara.

DZIEŃ 6 Guadalajara - Zapopan - Tequila - Guadalajara

Śniadanie. Wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej w Zapopan, na przedmieściach Guadalajara. Jest to drugie pod względem odwiedzających je pielgrzymów sanktuarium w Meksyku. Co roku pielgrzymuje tam ponad 5 milionów wiernych. Przejazd do miejscowości Tequila znanej z produkcji narodowego trunku Meksykanów o tej samej nazwie. Zapoznanie się z procesem produkcji, degustacja możliwość zakupu. Powrót do Guadalajary na kolację i nocleg.

DZIEŃ 7 Guadalajara - Queretaro - Miasto Meksyk

Śniadanie. Przejazd do Queretaro, pięknego kolonialnego miasta ważnego w XIX-wiecznej historii Meksyku, ponieważ w nim zaczęła się heroiczna walka o niepodległość Meksyku spod korony hiszpańskiej. Wizyta w Klasztorze Św. Krzyża, gdzie znajdują się między innymi endemiczne krzewy, które wydają kolce w kształcie krzyży. Spacer po mieście. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 8 Miasto Meksyk - Cuernavaca - Cacahuamilpa - Taxco

Śniadanie. Przejazd do “miasta wiecznej wiosny” Cuernavaca. Wizyta w jednym z pierwszych kościołów katedralnych na terenie dzisiejszego Meksyku, spacer po mieście. Zwiedzanie jednego z największych w Meksyku systemu jaskiń w Cacahuamilpa. Ponad godzinny spacer po jaskini i podziwianie stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów i innych formacji skalnych. Przejazd do Taxco - słynnego  z bardzo gęstej zabudowy, plątaniny wąskich, brukowanych uliczek, przepięknych malowniczo usytuowanych domów o kolonialnej architekturze. Miasto zbudowano na stromym zboczu z uwagi na licznie występujące tutaj kopalnie srebra, zakwaterowanie w pięknym, starym hotelu z widokiem na miasto. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 9 Taxco - Acapulco

Śniadanie. Zwiedzanie sławnego ze sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Wjazd na punkty widokowe, spacer ulicami miasta, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca. Przejazd w kierunku „perły Pacifiku” Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do morza.

DZIEŃ 10 Acapulco all inclusive

Wypoczynek all inclusive. Możliwość skorzystanie z wycieczek fakultatywnych.

DZIEŃ 11 Acapulco - wylot

Śniadanie, po którym ostatnie chwile wypoczynku na plaży. Przejazd w kierunku Miasta Meksyk słynną „Autostradą Słońca”.Po drodze postój i obiad w uroczej Hacjendzie Corteza w Vista Hermosa. Transfer na lotnisko i wylot do Europy.

DZIEŃ 12 przylot

Przylot do jednego z europejskich portów lotniczych,  wylot do Warszawy. Zakończenie podróżowania.

Cena: skontaktuj się z nami!

Terminy: Dla grup zorganizowanych terminy nażyczenie.

Cena zawiera:

Bilety lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi

Zakwaterowanie w Hotelach 3***/4**** (kat.lokalnej), pokoje dwuosobowe z łazienkami

Śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Acapulco

Napiwki w hotelach i restauracjach

Transfery i transport klimatyzowanym vanem lub autokarem

Bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu

Opiekę i informacje przewodnika-pilota w j.polskim podczas pobytu w Meksyku

Ubezpieczenie KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 25 000 € i NNW do 2500 €

Cena nie zawiera:

napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive w Acapulco

napiwków dla kierowcy i przewodnika (ok. 30 usd/os.)

opieki pilota podczas przelotów do i z Meksyku.

dopłat do pokoi 1 osobowych

wydatków natury osobistej

opłat za wycieczki fakultatywne w trakcie pobytu all inclusive w Acapulco

Uwagi:

dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu

na życzenie możliwy pok. 1-os. za dodatkową dopłatą

 

 

 

 

 

 

Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu  lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony. Nasze programy wycieczek są naszymi programami autorskimi . i kopiowanie, przetwarzanie oraz udostępnianie innym osobom bez zgody jest zabronione i egzekwowane na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz. U. Nr 24, Poz.83, Dz. U. Nr 44, Poz. 170 z późniejszymi zmianami).

 

tags: mexico entero meksyk wycieczki wycieczki fakultatywne po Jukatanie wycieczki fakultatywne w Meksyku Mexico Meksyk Jukatan cenota ikkil cenoty na Jukatanie Coba Tulum Chichen Itza Playa del Carmen Cancun Xcaret Holbox Riviera Maya wycieczka po Jukatanie wycieczki objazdowe Meksyk polskie biuro podróży w Meksyku polscy rezydenci w Meksyku Guadalupe nurkowanie na rafie koralowej wynajem samochodów w Meksyku nieruchomości Meksyk fakultety w Meksyku wycieczki po Ameryce Łacińskiej wakacje Meksyk hotele w Meksyku Gwatemala Belize Ameryka Środkowa Kolumbia Wenezuela Peru Chile Ekwador Argentyna Brazylia Galapagos


Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.

© 2009-2013 mexicoentero.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - SiteMap - Tworzenie stron Xann Internet Solutions - Projekt strony: Ewa Pytel-Skiba

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności