Mexico Entero
Informacje dla podróżnychHistoria MeksykuMeksyk dziśAmeryka ŁacińskaMój MeksykPrzewodnik JukatanNasi partnerzyGaleriaKontakt

Śladami Majów - wycieczka po Jukatanie 12 dni

Program wycieczki

Dzień 1:

Przylot do Cancun. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 2:

Śniadanie. Spacer po kolonialnym mieście Valladolid. Zwiedzanie jednego z Siódmych Współczesnych Cudów Świata, strefy archeologicznej Majów w Chichen Itza: Piramida Kukulkana, Boisko do Gry w Pelotę, Święta Cenota, Obserwatorium Astronomiczne. Odświeżająca kąpiel w cenocie Ikkil. Zwiedzanie pięknego kolonialnego miasta Merida: Kościół Katedralny, Pałac Gubernatora, Paseo de Montejo. Kolacja i nocleg w Meridzie.

Dzień 3:

Śniadanie. Zwiedzanie jednej z hacjend henequenowych i poznanie procesu wytwarzania sznurka sizalowego. Przejazd nad Zatokę Meksykańską do małej rybackiej wioski Celestun. Rejs łódkami w poszukiwaniu różowych flamingów i wśród namorzynowych kanałów. Kolacja i nocleg w Uxmal.

Dzień 4:

Śniadanie. Zwiedzanie archeologicznej Ruty Puuc: Uxmal z Piramidą Wróża, Klasztor Mniszek, Pałac Gubernatora, oraz Kabah i Labna. Kolacja i nocleg w Campeche.

Dzień 5:

Śniadanie. Spacer po wpisanej na listę UNESCO starówce w Campeche. Krótki postój na jednej z plaż nad Zatoką Meksykańską. Przejazd do Palenque. Kolacja i nocleg w Palenque.

Dzień 6:

Śniadanie. Spacer po wydobywających się z porannych mgieł ruin archeologicznych Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Postój i odpoczynek przy otoczonych tropikalną roślinnością wodospadach Agua Azul. Kolacja i nocleg w Palenque.

Dzień 7:

Wczesna pobudka i wyjazd w kierunku strefy archeologicznej w Yaxchilan. Śniadanie w dżungli. Przeprawa łodziami przez rzekę Usumacinta. Zwiedzanie Yaxchilan i spacer po tropikalnej dżungli. Wypoczynek pod wodospadami Golondrinas. Kolacja i nocleg w Palenque.

Dzień 8:

Śniadanie. Zwiedzanie Chicanna, strefy archeologicznej Majów w stylu Rio Bec, sławnej z inkrustrowanych na fasadach budynków masek. Krótka wizyta w strefie archeologicznej Kohunlich. Kolacja i nocleg w Chetumal.

Dzień 9:

Śniadanie. Postój nad Laguną Bacalar mieniącą się siedmioma różnymi odcieniami błękitu. Przejazd do niezwykle malowniczo położonej na klifie strefie archeologicznej Tulum. Nocleg w hotelu all inclusive położonym na Riviera Maya.

Dzień 10:

Odpoczynek w hotelu all inclusive położonym na Riviera Maya przy białej plaży i nad turkusowym morzem.

Dzień 11:

Odpoczynek w hotelu all inclusive położonym na Riviera Maya przy białej plaży i nad turkusowym morzem.

Dzień 12:

Ostatnie chwile wypoczynku w hotelu all inclusive. Przejazd na lotnisko do Cancun i wylot z Meksyku.

Cena zawiera:

- hotele 3,5 gwiazdkowe, pokoje dwuosobowe i jednoosobowe
- śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Playa del Carmen
- napiwki w hotelach i restauracjach
- transfery i transport klimatyzowanym autobusem
- bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu
- przewodnika-pilota po polsku

Cena nie zawiera:

- napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive
- napiwków dla kierowcy i przewodnika
- biletów lotniczych na trasie WAW-CUN-WAW

Proponowane hotele:

Cancún: Hotel Oasis America
Merida: Hotel Residencial
Uxmal: Hacienda Uxmal
Campeche: Hotel Deblitz
Palenque: Hotel Kin Ha
Chetumal: Hotel Los Cocos
Playa del Carmen: Hotel Reef Playacar

 

 

 

 

Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu  lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony. Nasze programy wycieczek są naszymi programami autorskimi . i kopiowanie, przetwarzanie oraz udostępnianie innym osobom bez zgody jest zabronione i egzekwowane na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz. U. Nr 24, Poz.83, Dz. U. Nr 44, Poz. 170 z późniejszymi zmianami).

tags: mexico entero meksyk wycieczki wycieczki fakultatywne po Jukatanie wycieczki fakultatywne w Meksyku Mexico Meksyk Jukatan cenota ikkil cenoty na Jukatanie Coba Tulum Chichen Itza Playa del Carmen Cancun Xcaret Holbox Riviera Maya wycieczka po Jukatanie wycieczki objazdowe Meksyk polskie biuro podróży w Meksyku polscy rezydenci w Meksyku Guadalupe nurkowanie na rafie koralowej wynajem samochodów w Meksyku nieruchomości Meksyk fakultety w Meksyku wycieczki po Ameryce Łacińskiej wakacje Meksyk hotele w Meksyku Gwatemala Belize Ameryka Środkowa Kolumbia Wenezuela Peru Chile Ekwador Argentyna Brazylia Galapagos


Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.

© 2009-2013 mexicoentero.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - SiteMap - Tworzenie stron Xann Internet Solutions - Projekt strony: Ewa Pytel-Skiba

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności