Mexico Entero
Informacje dla podróżnychHistoria MeksykuMeksyk dziśAmeryka ŁacińskaMój MeksykPrzewodnik JukatanNasi partnerzyGaleriaKontakt

Meksyk - Gwatemala - Belize

Dzień 1:
Przylot do Meksyku. Powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Wypoczynek po podróży. Nocleg w Mieście Meksyk.
 
Dzień 2:
Śniadanie. Wizyta na Placu Trzech Kultur. Przejazd do Sanktuarium Matki Boskiej z Guadalupe. Zwiedzanie największych piramid Ameryki w prehiszpańskim mieście bogów– Teotihuacan. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg w Mieście Meksyk.
 
Dzień 3:               
Śniadanie. Zwiedzanie synkretycznego kościółka w Tonantzintla i wejście na największą piramidę świata w Cholula. Spacer po -Mieście Aniołów- Puebla: Kaplica Różańcowa, Rynek Parian, Zocalo. Przejazd obrośniętą kaktusami górską drogą do Oaxaca. Kolacja i nocleg.
 
Dzień 4:
Śniadanie. Zwiedzanie prehiszpańskiej stolicy Zapoteków – Monte Alban. Spacer po pięknym kolonialnym mieście Oaxaca: Zocalo, Kościół św. Dominika. Największe drzewo świata Arbol de Tule. Krótka wizyta w fabryce mezcalu, napoju alkoholowego z agawy z robakiem. Przejazd do Tehuantepec. Kolacja i nocleg.
 
Dzień 5:
Śniadanie. Przejazd motorówkami po imponujšcym kanionie Sumidero. Wizyta w indiańskiej wiosce San Juan Chamula, w której znajduje się niezwykły, synkretyczny kościół. Kolacja i nocleg w San Cristobal del las Casa.
 
Dzień 6:
Śniadanie. Spacer po  uroczym mieście San Cristobal de las Casas, dawnej stolicy stanu Chiapas. Przejazd do Gwatemali. Odprawa graniczna. Kolacja i nocleg w Panajachel położonym nad jeziorem Atitlan.
 
Dzień 7:
Śniadanie. Rejs po otoczonym wulkanami jeziorze Atitlan, uznawanym za kolebkę Majów. Zwiedzanie wioski indiańskiej Solola i Santiago Atitlan. Krótki postój w Chichicastenango. Kolacja i nocleg w Antigua.
 
Dzień 8:
Śniadanie. Zwiedzanie Antigua: Park Centralny, Katedra, Pałac Kapitanatu, Muzeum Sztuki Kolonialnej oraz warsztat obróbki świętego kamienia Majów jadeitu. Przekroczenie granicy Hondurasu. Kolacja i nocleg w Copan.
 
Dzień 9:
Śniadanie. Zwiedzanie słynnego ze świetnie zachowanych inskrypcji miasta majów Copan: Wielki Plac ze Schodami Hieroglifów, Sala Balowa, Akropolis.
Kolacja i nocleg w Flores.
 
Dzień 10:
Śniadanie. Zwiedzanie zagubionego w dżungli miasta Majów - Tikal: Akropolis, Plac Siedmiu Świątyń, Świątynia Inskrypcji, Wielka Piramida. Przekroczenie granicy z Belize. Kolacja i nocleg w San Ignacio.
 
Dzień 11:
Śniadanie. Rejs podziemnš rzekš Barton Creek Cave, wśród starożytnych miejsc pochówkowych Majów. Wodospady Hidden Valley Falls , Thousand Foot Falls , Butterfly Falls , 5 Sister Falls , baseny Rio On, jaskinie Rio Frio. Kolacja i nocleg w San Ignacio.
 
Dzień 12:
Śniadanie. Przejazd do Belizy City, a stamtąd łodziami do San Pedro. Kolacja i nocleg w San Pedro.
 
Dzień 13:
Śniadanie. Odpoczynek na plażach San Pedro. Kolacja i nocleg w San Pedro.
 
Dzień 14:
Śniadanie. Powrót łodziami do Belize City. Przekroczenie granicy z Meksykiem. Spacer po Chetumal, stolicy meksykańskiego stanu Quintana Roo. Kolacja i nocleg w Chetumal.
 
Dzień 15:
Śniadanie. Postój przy mienIącej się siedmioma kolorami Lagunie Bacalar. Zwiedzanie położonych na klifie nad turkusowym morzem strefy archeologicznej w Tulum. Kolacja i nocleg w hotelu all inclusive na Riviera Maya.
 
Dzień 16:
Śniadanie. Odpoczynek all inclusive na plażach na Riviera Maya.
 
Dzień 17:
Śniadanie. Ostatnie chwile wypoczynku. Wyjazd na lotnisko do Cancun i wylot z Meksyku.
 

tags: mexico entero meksyk wycieczki wycieczki fakultatywne po Jukatanie wycieczki fakultatywne w Meksyku Mexico Meksyk Jukatan cenota ikkil cenoty na Jukatanie Coba Tulum Chichen Itza Playa del Carmen Cancun Xcaret Holbox Riviera Maya wycieczka po Jukatanie wycieczki objazdowe Meksyk polskie biuro podróży w Meksyku polscy rezydenci w Meksyku Guadalupe nurkowanie na rafie koralowej wynajem samochodów w Meksyku nieruchomości Meksyk fakultety w Meksyku wycieczki po Ameryce Łacińskiej wakacje Meksyk hotele w Meksyku Gwatemala Belize Ameryka Środkowa Kolumbia Wenezuela Peru Chile Ekwador Argentyna Brazylia Galapagos


Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.

© 2009-2013 mexicoentero.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - SiteMap - Tworzenie stron Xann Internet Solutions - Projekt strony: Ewa Pytel-Skiba

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności