Mexico Entero
Informacje dla podróżnychHistoria MeksykuMeksyk dziśAmeryka ŁacińskaMój MeksykPrzewodnik JukatanNasi partnerzyGaleriaKontakt

Kuba

KUBA - 14 dni
program wyprawy
 
 
1 dzień: Warszawa – Hawana

Wylot z Warszawy. Przylot do Hawany, transfer do hotelu Occidental. Kolacja i nocleg.

 
2 dzień: Hawana

Śniadanie. Wizyty w fabrykach rumu i cygar. Dwugodzinny tour starymi amerykańskimi samochodami ulicami Starej Hawany: Obiad. Malecon, Plac Rewolucji, Miramar, smakowanie sławnego drinku Mojito w barze la Bodeguita del Medio. Powrót do hotelu przejeżdżając przez Avenida Prado, Park Centralny i Teatr Garcia Lorca. Kolacja i nocleg w Hawanie.

 

3 dzień: Pinar de Rio – Las Terrazas - Vinales – Hawana

Śniadanie. Wyprawa do Pinar del Rio i zwiedzanie las Terrazas, plantację kawy Buenavista, wiecznie zieloną i żyzną Dolinę Vinales, Punkt Widokowy Los Jazmines, rejs łodzią po Jaskini Indian, gdzie ukrywali się zbiegli z plntacji niewolnicy, Dom Vaguero. Obiad w restauracji Palenque de los Cimarrones. Podziwianie Murali Prehistorii i powrót do Hawany. Kolacja i nocleg.

 

 4 dzień: Guama – Cienfuegos

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Cienfuegos. Wizyta w Guama: hodowla krokodyli i wioska Tainów, pierwotnych mieszkańców Kuby. Obiad w restauracji Pio Cua. Spacer po pięknym kolonialnym mieście Cienfuegos zwanym Perłą Południa: Teatro Terry, Bulwar Prado, Pałac Valle. Kolacja i nocleg w hotelu Jagua.

 
5 dzień: Trinidad

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Trinidad- pięknego kolonialnego miasta, będącego pomnikiem narodowym Kuby, ze wspaniałym zespołem architektonicznym (lista UNESCO): Plaza Mayor, kościół parafialny Przenajświętszej Trójcy, z końca XIX w. targ rzemiosła, Museo Romantico, skosztowanie sławnego drinku la Canchanchara. Obiad. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w Trinidad.

 

6 dzień: Trinidad - Dolina de los Ingenios – Santi Spiritus – Camaguey

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Camaguey, stolicy największej prowincji na Kubie, zwiedzanie miasta (katedra, park Ignacio Agramonte, kościół Nuestra Senora de la Merced). Po drodze postój w Dolinie de los Ingenios. Spacer po zabytkowym mieście Santi Spiritus. Obiad w restauracji La Finca Santa Elena. Kolacja i nocleg w hotelu Gran Hotel Camaguey.

 

7 dzień: Camaguey - Bayamo – Santiago de Cuba

Śniadanie. Wyjazd do Santiago de Cuba, najważniejszego miasta prowicji Oriente, słynącego z muzyki i patriotyzmu swych mieszkańców. Po drodze przejazd przez Bayamo – jedno z najstarszych miast Kuby, wizyta w Sanktuarium Maryjnym Virgen de la Caridad del Cobre, patronki Kuby. Obiad w restauracji La Bodega. Kolacja i nocleg w Santiago de Cuba w hotelu Melia.

 

8 dzień: Santiago de Cuba

Śniadanie. Zwiedzanie drugiego pod względem wielkości miasta Kuby Santiago de Cuba. Spacer przez główny plac miasta zwany Park Cespedes. Obiad. Następnie ratusz i koszary Moncada, więzienie, które w 1953 r. zaatakowała grupa rebeliantów pod wodzą młodego Fidela Castro, a także Morro, Cmentarz Santa Ifigenia, Park Céspedes. Kolacja i nocleg w Santiago.

 
9 dzień: Holguin

Śniadanie. Przejazd do Holguin – jazda wśród plantacji kawy, kokosów. Po drodze możliwość obserwacji życia prawdziwej, „niepoprawianej” dla turystów, kubańskiej prowincji. Zwiedzanie miasta: główny plac – Parque Calixto Garcia z historycznymi budynkami w stylu kolonialnym oraz wizyta na górującym nad miastem Wzgórzem Krzyża (Loma de la Cruz) – miejscu dorocznych majowych pielgrzymek kubańskich katolików. Obiad w restauracji 1720. Kolacja i nocleg w hotelu Mirador de Mayabe w Holguin.

 

10 dzień: Cayo Santa Maria – all inclusive

Śniadanie. Wyjazd w kierunku rajskich wysp Cayo Santa Maria. Obiad w restauracji Rio Azul. Zakwaterowanie w hotelu Sol Cayo Santa Maria all inclusive.

 

11-12 dzień: Cayo Santa Maria - all inclusive

Odpoczynek na białych plażach Cayo Santa Maria.

 
13 dzień: Hawana

Śniadanie. Wyjazd na lotnisko w Hawanie i wylot z Kuby.

 
14 dzień: Hawana – Warszawa

Przylot do Polski w godzinach popołudniowych.

 
 
Cena:
 - Dopłata do pokoju 1-osobowego:
 
Cena zawiera:

- Zakwaterowanie w pokojach 2- osobowych w hotelach według programu 3, 4 i 5*.

- Transfer klimatyzowanym autokarem.

- Wszystkie bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

- Wyżywienie FB (śniadania, obiady, kolacje), jeden napój do obiadów.

- All inclusive w Cayo Santa Maria.

- Przewodnika / pilota na całej trasie w języku polskim.

 
 
 
 
Cena nie zawiera:

- Wizy na Kubę (ok. 25$).

- Opłaty lotniskowej na Kubie (ok. 30$).

- Napiwków dla kierowcy i przewodnika (ok. 30$).

- Bilet na trasie Warszawa - Hawana - Warszawa (przelot przez jeden z portów europejskich).

tags: mexico entero meksyk wycieczki wycieczki fakultatywne po Jukatanie wycieczki fakultatywne w Meksyku Mexico Meksyk Jukatan cenota ikkil cenoty na Jukatanie Coba Tulum Chichen Itza Playa del Carmen Cancun Xcaret Holbox Riviera Maya wycieczka po Jukatanie wycieczki objazdowe Meksyk polskie biuro podróży w Meksyku polscy rezydenci w Meksyku Guadalupe nurkowanie na rafie koralowej wynajem samochodów w Meksyku nieruchomości Meksyk fakultety w Meksyku wycieczki po Ameryce Łacińskiej wakacje Meksyk hotele w Meksyku Gwatemala Belize Ameryka Środkowa Kolumbia Wenezuela Peru Chile Ekwador Argentyna Brazylia Galapagos


Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.

© 2009-2013 mexicoentero.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - SiteMap - Tworzenie stron Xann Internet Solutions - Projekt strony: Ewa Pytel-Skiba

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności