Mexico Entero
Informacje dla podróżnychHistoria MeksykuMeksyk dziśAmeryka ŁacińskaMój MeksykPrzewodnik JukatanNasi partnerzyGaleriaKontakt

KOLUMBIA i WENEZUELA (20 dni)

KOLUMBIA i WENEZUELA (20 dni)

 przykładowe programy

 

Bogota – Zipaquira - Villa de Leyva – Kartagena -  Santa Marta – Ciudad Bolivar – Canaima - Salto Angel

 
 

1. WARSZWA - BOGOTA

Spotkanie z grupą na lotnisku Okęcie w Warszawie na 2 godziny przed planowym odlotem. Wylot do Bogoty w Kolumbii.

 

2. BOGOTA

Powitanie na lotnisku w Bogocie. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Wypoczynek po podróży. Kolacja i nocleg.

3. BOGOTA – VILLA DE LEYVA

Po sniadaniu zwiedzanie Bogoty: Plac Bolivara, Pałac Prezydencki, Stare Miasto La Candelaria, Kościół Św. Franciszka i wjazd kolejką linową na wzgórze Monserrate, skąd rozciąga się piękny widok na całe miasto. Przejazd do Zipaquira, małego miasteczka usytuowanego w sawannie, gdzie znajduje się na prawie 120 metrach głębokości podziemna katedra wyrzeźbiona w soli. Kontynuacja podróży przez kolorowe miasteczko Raquira do Villa de Leyva, jednego z najpiękniejszych miast kolonialnych obydwu Ameryk. Kolacja i nocleg.

 

4. VILLA DE LEYVA - BOGOTA

Po śniadaniu wizyta w małym, zbudowanym w XVII wieku klasztorze dominikańskim Ecce Homo, a potem podziwianie szkieletu dinozaura sprzed ponad 150 milionów lat. Droga powrotna do Bogoty. Po drodze postój na moście Boyaca, jednym z najważniejszych miejsc w historii Kolumbii. To właśnie na nim, wielki wyzwoliciel Ameryki Łacińskiej Simon Bolivar, stoczył swoją ostatnią bitwę przeciwko Hiszpanom. Przejazd nad jezioro Guatavita związanego z legendą o El Dorado. Nocleg w Bogocie.

 

5. BOGOTA

Po śniadaniu przejazd do Tobia i ponad dwugodzinny, niezwykle emocjonujący rafting po Rio Negro. Kąpiel w rzece i powrót do Bogoty. Nocleg.

 

6. BOGOTA - KARTAGENA

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do najpiękniejszego miasta Kolumbii - Cartagena de la Indias. Spacer kolonialnymi uliczkami miasta, wizyta w Convento de la Popa i na zamku San Felipe. Nocleg w Kartagenie.

 

7. KARTAGENA

Po śniadaniu całodzienna wyprawa do Parku Narodowego Islas de Rosario na wypoczynek na białych plażach turkusowego Morza Karaibskiego. Obiad i powrót do Kartageny na nocleg.

 

8. KARTAGENA – SANTA MARTA

Po śniadaniu ruszamy w ponad czterogodzinną do miasta Santa Marta, położonego u wrót wysokich, często ośnieżonych gór. Wizyta w Quinta de San Pedro Alejandrino, gdzie zmarł Simon Bolivar, w najstarszym w Kolumbii kościele katedralnym i w wiosce rybackiej Taganga. Nocleg w Santa Marta.

 

9. SANTA MARTA

Po śniadaniu całodniowa wyprawa do Parku Narodowego Tayrona. Trekking po lesie tropikalnym, przepiękne widoki na góry i morze, kąpiele słoneczne i morskie na bajecznych plażach. Obiad i wypoczynek przed dalszą podróżą. Nocleg w Santa Marta.

 
10. SANTA MARTA – CIUDAD BOLIVAR (Wenezuela)

Po śniadaniu czas wolny, a następnie transfer na lotnisko i przelot do Caracas, stolicy Wenezueli. Krótki spacer po mieście: wizyta w Muzeum Kolonialnym i w Quinta Anauco, a następnie transfer na lotnisko i przelot do Puerto Ordaz, gdzie przesiadamy się na autobus jadący do Ciudad Bolivar. Nocleg.

 

11. CIUDAD BOLIVAR - CANAIMA

Po śniadaniu lecimy awionetkami do Canaima. Będziemy przelatywać nad sławnymi górami stołowymi Tepui. Po przylocie transfer do obozowiska Churum. Zakwaterowanie w skromnych pokojach i obiad. Spacer w kierunku Laguny Canaima. Rejs łodziami curiara w kierunku wyspy Anatoly. Po drodze podziwianie wodospadów Ucaima, Golondrina, Wadaima i Hacha. Ponad dwugodzinny trekking po okolicy i możliwość kąpieli pod wodospadami. Powrót do obozowiska, kolacja i nocleg.

 

12. CANAIMA – SALTO ANGEL

Po śniadaniu transfer do portu, skąd wyruszamy w rejs w kierunku najwyższego na świecie wodospadu Salto Angel. Po drodze obiad. Na koniec godzinny trekking przez tropikalną dżunglę do stóp wodospadu urozmaicony kąpielą w Studni Zakochanych. Kolacja i nocleg w skromnym obozowisku, spanie w hamakach, wspólne łazienki, prysznic w nurcie rzeki, piękny widok na wodospad Salto Angel. (Jeśli poziom rzeki będzie niski można ruszyć na wyprawę po rzece Carrao na Wyspę Orchidei i przelecieć awionetkami nad wodospadem)

 

13. SALTO ANGEL – CIUDAD BOLIVAR

Po śniadaniu wracamy łodziami do Canaima. Transfer na lotnisko i wylot do Ciudad Bolivar. Spacer po mieście i rejs statkiem po rzece Orinoko. Możliwość zobaczenia słodkowodnych delfinów. Ciudad Bolivar, wcześniej zwana Angostura, to jedno z najpiękniejszych miast kolonialnych Wenezueli i jej pierwszy port. Nocleg.

 

14. CIUDAD BOLIVAR - UBANOCO

Po śniadaniu jedziemy do portu Boca de Uracoa nad rzeką Orinoko. Rejs łodziami do obozowiska Ubanoco. Obiad. Wizyta w wiosce Indian Warao. Próba sił w pływaniu kanoe. Powrót do obozowiska i nocleg.

 

15. UBANOCO

Po śniadaniu wyprawa do dżungli pod czujnym okiem Indian Warao. Trekkingi, pływanie kanoe, szukanie roślin leczniczych, łowienie piranii, obserwacja licznych delfinów, papug i tukanów. Powrót do obozowiska, kolacja i nocleg.

 

16. UBANOCO – BOCA DE URACOA

Po śniadaniu wracamy do portu Boca de Uracoa. Wizyta na plantacji kawy i w sławnej, ponad kilometrowej jaskini Guacharo oraz pod wodospadami La Paila. Kolacja i nocleg w hotelu.

 

17. BOCA DE URACOA - MOCHIMA

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Mochima, w którym znajdują się piękne białe plaże i woda koloru turkusowego. Odpoczynek na plaży. Zakwaterowanie w malutkim hoteliku nad brzegiem morza. Kolacja i nocleg.

 

18. MOCHIMA

Śniadanie. Dzień wolny na leniuchowanie na plaży. Dla chętnych wycieczki fakultatywne na wyspy zatoki Pozuelo. Kolacja i nocleg.

 

19. MOCHIMA – CARACAS. Wylot do Polski.

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Caracas i wylot do Polski.

 

20. LĄDOWANIE W WARSZAWIE

 
 

W zależności od wyboru linii lotniczej, a co za tym idzie godzin przelotów, program pierwszego i ostatniego dnia pobytu na miejscu może ulec modyfikacjom

 
 

--------------- zapraszamy na wspólną wyprawę ---------------

 

Przelot na trasie Warszawa – Bogota i Caracas - Warszawa

Przeloty lokalne na trasie Bogota – Kartagena, Santa Marta – Caracas – Puerto Ordaz, Ciudad Bolivar – Canaima – Ciudad Bolivar

Noclegi w pokojach dwuosobowych z łazienką w hotelach klasy turystycznej i obozowiskach, 1 noc w hamakach

Przejazdy lokalnymi środkami transportu
2 posiłki dziennie

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i parków

Opieka licencjonowanego polskiego pilota NA MIEJSCU

Ubezpieczenie turystyczne: koszty leczenia 30 000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków 4 000 EUR, bagaż podróżny 400 EUR

 

KOSZTY DODATKOWE:

Opłaty lotniskowe (około 90 USD), pozostałe posiłki i napoje do posiłków, zwyczajowe napiwki dla miejscowej obsługi, wydatki natury osobistej

 

I rata:płatna przy zapisie po potwierdzeniu rezerwacji

II rata: do 7 dni po otrzymaniu informacji o potwierdzeniu grupy

III rata: pozostała należność złotówkowa oraz koszty walutowe (płatne w USD lub PLN po kursie sprzedaży NBP z dnia wpłaty) do 4 tygodni przed wylotem

 

dodatkowe wymagania

Wiza: NIE. 

Obowiązkowe szczepienia: NIE

 

Na minimum 30 dni przed wyjazdem

otrzymasz mailem informacje niezbędne do przygotowania się do imprezy.

 
 

tags: mexico entero meksyk wycieczki wycieczki fakultatywne po Jukatanie wycieczki fakultatywne w Meksyku Mexico Meksyk Jukatan cenota ikkil cenoty na Jukatanie Coba Tulum Chichen Itza Playa del Carmen Cancun Xcaret Holbox Riviera Maya wycieczka po Jukatanie wycieczki objazdowe Meksyk polskie biuro podróży w Meksyku polscy rezydenci w Meksyku Guadalupe nurkowanie na rafie koralowej wynajem samochodów w Meksyku nieruchomości Meksyk fakultety w Meksyku wycieczki po Ameryce Łacińskiej wakacje Meksyk hotele w Meksyku Gwatemala Belize Ameryka Środkowa Kolumbia Wenezuela Peru Chile Ekwador Argentyna Brazylia Galapagos


Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.

© 2009-2013 mexicoentero.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - SiteMap - Tworzenie stron Xann Internet Solutions - Projekt strony: Ewa Pytel-Skiba

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności