Mexico Entero
Informacje dla podróżnychHistoria MeksykuMeksyk dziśAmeryka ŁacińskaMój MeksykPrzewodnik JukatanNasi partnerzyGaleriaKontakt

AMERYKA ŚRODKOWA (21 dni)

AMERYKA ŚRODKOWA (21 dni)

przykładowe programy
 

MEKSYK: Cancun, Chichen Itza, Merida, Palenque, Chetumal - BELIZE San Ignacio – GWATEMALA: Tikal, Antigua – HONDURAS: Copan, Joya de Ceren – SALWADOR: Suchitoto – NIKARAGUA: Leon, Granada – KOSTARYKA: San Jose, Park Narodowy Wulkanu Poas – PANAMA: Panama City, Kanał Panamski

 

1 WARSZAWA – CANCUN (Meksyk)

Przelot z Warszawy do Cancun w Meksyku. Transfer do hotelu i nocleg.

 
2 CANCUN - MERIDA

Spacer po kolonialnym mieście Valladolid. Wyjazd w kierunku jednego z Siedmiu Współczesnych Cudów Świata, starożytnego miasta Majów jukatańskich Chichén Itzá: Piramida Kukulkana, Boisko do Gry w Pelote, Święta Cenota, Świątynia Wojowników. Orzeźwiająca kąpiel w cenocie Ikkil. Następne dalszy przejazd do Meridy, wizyta na głównym placu Zocalo, zwiedzanie Katedry i pałacu Gubernatora.

 

3 MERIDA - PALENQUE

Przejazd wzdłuż Zatoki Meksykańskiej do uroczego kolonialnego miasta Campeche, którego Starówka jest wpisana na listę UNESCO. Spacer kolonialnymi uliczkami i zaułkami. Po południu dalszy przejazd do Palenque.

 

4 PALENQUE

Zwiedzanie jednej z najbardziej tajemniczych stref archeologicznych Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Podróż krętymi drogami, wśród tropikalnej roślinności do pięknych wodospadów Agua Azul. Możliwość kąpieli i odpoczynku.

 

5 PALENQUE - CHETUMAL

Zwiedzanie leżącej poza szlakami turystycznymi pięknej strefy archeologicznej Calakmul, niegdyś jednego z największych miast Majów. Przejazd przez dżunglę jukatańską, podczas którego możemy zobaczyć ostronosy, aguti, pawie królewskie, małpy, a być może nawet i jaguara. Zwiedzanie strefy i wejście na liczne piramidy.

 

6 CHETUMAL – SAN IGNACIO (Belize)

Wyjazd w kierunku granicy w Belize. Formalności graniczne. City tour po stolicy kraju Belize City i Belmopan.

 

7 SAN IGNACIO

Całodniowy wyjazd do niezwykle przygodowej i emocjonującej jaskini Actun Tunichal Muknal. Trekking po dżungli, brodzenie po rzekach, przepływanie jaskini, wspinaczki po skałach, cmentarzysko starożytnych Majów.

 
8 SAN IGNACIO – GUATEMALA CITY (Gwatemala)

Przekroczenia granicy z Gwatemalą. Zwiedzanie najsławniejszego miasta starożytnych Majów – Tikal: Akropol, Piramida Wielkiego Jaguara, Piramidy Bliźniacze. Transfer na lokalne lotnisko i przelot samolotem do stolicy kraju Guatemala City.

 

9 GUATEMALA CITY - PANAJACHEL

Przejazd do niezwykłej indiańskiej miejscowości Chichicastenango, w której znajduje się synkretyczny, łączący w sobie elementy chrześcijańskie i szamańskie kościółek. Spacer po miejscowym targu.

 

10 PANAJACHEL - ANTIGUA

Przejazd w kierunku kolebki starożytnych Majów, Jeziora Atitlan. Rejs statkiem na pobliskie wyspy zamieszkałe przez żyjących starymi tradycjami potomków tej wspaniałej cywizlizacji. Wizyta w Sanktuarium bożka Maximona.

 

11 ANTIGUA – COPAN (Honduras)

Zwiedzanie, według wielu osób, najpiękniejszego kolonialnego miasta obydwu Ameryk – Antigua. Spacer wąskimi uliczkami, podziwianie kolonialnej zabudowy, wizyta w najważniejszych atrakcjach turystycznych miasta. Wyjazd w kierunku granicy z Hondurasem. Formalności graniczne. Zwiedzanie jednego z najsławniejszych miast starożytnych Majów na terenie Hondurasu w Copán.

 

12 COPAN – SUCHITOTO (Salwador)

Wizyta w świetnie zachowanym z powodu wybuchu wulkanu i lawy starożytnym mieście Majów Joya de Ceren, wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wyjazd w kierunku granicy z Salwadorem. Spacer po najpiękniejszym kolonialnym mieście El Salvadoru Suchitoto.

 

13 SUCHITOTO – LEON (Nikaragua)

Przejazd przez część Hondurasu do granicy z Nikaraguą. Krótkie postoje w miasteczkach po drodze w celu uchwycenia latynoskich klimatów. Przekroczenie granicy, kolacja i nocleg w Leon.

 

14 LEON - GRANADA

Zwiedzanie miasta Leon: Plac Katedralny z kościołem, Muzeum Ruben Dario i spacer uliczkami miasta. Wyjazd w kierunku czynnego wulkanu Masaja i możliwość zaglądnięcia do jego wnętrza. Wizyta w jednym a najstarszych miast kolonialnych w Ameryce Środkowej, Granadzie. Spacer ulicami miasta, podziwianie kolonialnej architektury, wizyta w Klasztorze Świętego Franciszka, w Kościele katedralnym i Muzeum Trzech Światów.

 

15 GRANADA – SAN JOSE (Kostaryka)

Rejs łodziami po największym jeziorze Nikaragui wśród prawie 350 wysp. Podziwianie tropikalnej przyrody, ptactwa, i zwierząt wodnych. Transfer w kierunku granicy z Kostaryką. Formalności graniczne i przejazd do stolicy kraju San Jose.

 

16 SAN JOSE

Wyprawa do Doliny Cartago, gdzie znajdowała się pierwsza stolica Kostaryki. City tour po mieście i wizyta w Narodowym Sanktuarium Matki Boskiej Anielskiej. Wyjazd w kierunku czynnego wulkanu Irazú i obserwacje działalności wulkanicznej.

 

17 SAN JOSE

Całodniowa wyprawa do Parku Narodowego, w którym znajduje się słynny wulkan Poas. Lekki trekking po parku wśród wodospadów, plantacji kawy i zastygłej lawy. Spacer po dwóch kolonialnych miastach Kostaryki Alajuela i Heredia.

 

18 SAN JOSE – PANAMA CITY (Panama)

Krótkie zwiedzanie stolicy Kostaryki San Jose: Kościół Katedralny, Teatr Narodowy, Avenida Paseo de Colón z pięknymi rezydencjami, Muzeum Złota i Muzeum Jadeitu. Transfer na lotnisko i przelot do Panamy.

 

19 PANAMA CITY

Całodniowa wycieczka do regionu Chagres, który zamieszkują Indianie Embera Drua. Zapoznanie się z codziennym życiem, kulturą i tradycjami tego ludu. Spacer po dżungli w towarzystwie miejscowych przewodników. Podziwianie miejscowej fauny i flory.

 

20 PANAMA CITY. Wieczorem wylot do Polski.

Zwiedzanie stolicy Panamy: Stare Miasto, spacer kolonialnymi ulicami miasta, najważniejsze zabytki architektury hiszpańskiej. Wyjazd do symbolu kraju kanału Panamskiego na Śluzę Miraflores. Zapoznanie się z historią tego jednego z największych osiągnięć inżynieryjnych historii. Obserwowanie przepływających statków. Późnym popołudniem transfer na lotnisko i wylot do Polski.

 

21 LĄDOWANIE W WARSZAWIE

 

W zależności od wyboru linii lotniczej, a co za tym idzie godzin przelotów, program pierwszego i ostatniego dnia pobytu na miejscu może ulec modyfikacjom

 
 

--------------- zapraszamy na wspólną wyprawę ---------------

 
 

Przelot na trasie Warszawa – Cancun i Panama - Warszawa wraz z podatkami

Przeloty lokalne Tikal – Guatemala City oraz San Jose – Panama City

Noclegi w pokojach dwuosobowych z łazienką w hotelach 3*

Wszystkie śniadania

Przejazdy klimatyzowanymi busami

Opieka licencjonowanego polskiego pilota – NA MIEJSCU

Atrakcje jak w programie wraz z biletami wstępu do miejsc wskazanych w programie

Ubezpieczenie turystyczne: koszty leczenia 30 000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków 4 000 EUR, bagaż podróżny 400 EUR

 
 
 

KOSZTY DODATKOWE:

Pozostałe posiłki (około 12 USD za lunch/kolację), opłaty graniczne i lotniskowe (około 100 USD), napiwki dla przewodników i kierowców, wydatki natury osobistej

 

I rata:  płatna przy zapisie po potwierdzeniu rezerwacji

II rata:  do 7 dni po otrzymaniu informacji o potwierdzeniu grupy

III rata: pozostała należność złotówkowa oraz koszty walutowe (płatne w USD lub PLN po kursie sprzedaży NBP z dnia wpłaty) do 4 tygodni przed wylotem

 

dodatkowe wymagania

Wizy: NIE. 

Obowiązkowe szczepienia: NIE

 

Na minimum 30 dni przed wyjazdem otrzymasz mailem

informacje niezbędne do przygotowania się do imprezy.

 

tags: mexico entero meksyk wycieczki wycieczki fakultatywne po Jukatanie wycieczki fakultatywne w Meksyku Mexico Meksyk Jukatan cenota ikkil cenoty na Jukatanie Coba Tulum Chichen Itza Playa del Carmen Cancun Xcaret Holbox Riviera Maya wycieczka po Jukatanie wycieczki objazdowe Meksyk polskie biuro podróży w Meksyku polscy rezydenci w Meksyku Guadalupe nurkowanie na rafie koralowej wynajem samochodów w Meksyku nieruchomości Meksyk fakultety w Meksyku wycieczki po Ameryce Łacińskiej wakacje Meksyk hotele w Meksyku Gwatemala Belize Ameryka Środkowa Kolumbia Wenezuela Peru Chile Ekwador Argentyna Brazylia Galapagos


Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.

© 2009-2013 mexicoentero.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - SiteMap - Tworzenie stron Xann Internet Solutions - Projekt strony: Ewa Pytel-Skiba

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności