Mexico Entero
Informacje dla podróżnychHistoria MeksykuMeksyk dziśAmeryka ŁacińskaMój MeksykPrzewodnik JukatanNasi partnerzyGaleriaKontakt

PIELGRZYMKA DO MEKSYKU ŚLADAMI LA CRISTIADY 12 dni
 

PIELGRZYMKA DO MEKSYKU ŚLADAMI

„LA CRISTIADY“

 
Viva Cristo Rey! , Viva la Virgen de Guadalupe!
 
DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa-Okęcie, wylot do jednego z europejskich portów, np. Paryż, Amsterdam, skąd polecimy dalej do Mexico City. Przylot do Meksyku w godz. wieczornych, spotkanie z polskojęzycznym pilotem i przewodnikiem grupy, przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do jednego z największych w świecie chrześcijańskim sanktuariów maryjnych, do Bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe, głównej Patronki Meksyku i Królowej Obydwu Ameryk. Zwiedzanie Sanktuarium: Bazylika stara i nowa, Wzgórze Tepeyac, Ogród z Ołtarzem Ofiarowania i Świątynia Źródełka. Msza Święta. Czas wolny na osobistą modlitwę i zakupy pamiątek religijnych. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Obiadokolacja. Spacer po głównym placu Miasta Meksyk, tzw. Zocalo: Katedra, Templo Mayor, Pałac Prezydencki ze sławnymi muralami Diego Riviery. Nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd w kierunku regionu zwanego El Bajio, do jednego z najpiękniejszych miast obydwu Ameryk: San Miguel de Allende. Spacer pomiędzy cudowną kolonialną architekturą. Wizyta w Bazylice. Msza Święta. Symboliczne rozpoczęcie pielgrzymki Szlakiem Cristeros (Ruta de los Cristeros), bohaterskich powstańców walczących o wolność religijną. W 1926 roku zostało zatwierdzone prawo o rozdziale Kościoła od Państwa, co zaowocowało zawieszeniem kultu chrześcijanskiego i prześladowaniem wierzących. W odpowiedzi tysiące Meksykanów rozpoczęło tzw. „Cristiada“, wojnę w obronie swoich praw. Wśród ofiar znajdowało się wielu księży, dziś świętych i błogosławionych. Przejazd do Guanajuato na kolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Zwiedzanie Guanajuato. Miasto to, podczas epoki kolonialnej, wzbogaciło się na wydobyciu złota i srebra, co odzwierciedla się w pięknej architekturze i sztuce. Na początku XIX wieku było miejscem pierwszej bitwy powstańców pod wodzą ks. Miguela Hidalgo przeciwko Hiszpanom. Podczas Cristiady było miejscem bohaterskiego oporu katolików przeciwko rządom Prezydenta Callesa. Spacer po mieście i podziwianie wspaniałej architektury kolonialnej, barokowych kościołów i zacienionych placów: Teoatro Juarez, La Alhondiga de Granaditas. Wjazd na wzgórze Cubilete, gdzie znajduje się mierząca 20 metrów, najwyższa w Meksyku, figura Chrystusa Króla. Msza Święta. Kolacja i nocleg w Lagos Moreno.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Zwiedzanie jednego z najważniejszych, po Guadalupe, Sanktuariów Maryjnych Meksyków w San Juan de los Lagos. W Sanktuarium tym, podczas jednej z pielgrzymek do Meksyku przebywał i odprawiał Mszę Świętą błogosławiony Jan Paweł II. Msza Święta. Przejazd do malutkiej miejscowości Santa Ana de Guadalupe, gdzie urodził się jeden z bohaterskich męczenników Cristiady, Błogosławiony Ojciec Toribio Romo, dziś Patron Emigrantów. Wizyta w kościele parafialnym. Zwiedzanie Guadalajara, trzeciego pod względem wielkości miasta Meksyku, stolicy stanu Jalisco. Spacer po mieście i zwiedzanie między innymi Teatru Degollado y Hospicjum Cabanas. Kolacja i nocleg w Guadalajara.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej w Zapopan, na przedmieściach Guadalajara. Jest to drugie pod względem odwiedzających je pielgrzymów sanktuarium w Meksyku. Co roku pielgrzymuje tam ponad 5 milionów wiernych. Msza Święta w Bazylice. Przejazd do miejscowości Tequila znanej z produkcji narodowego trunku Meksykanów o tej samej nazwie. Zapoznanie się z procesem produkcji, degustacjai możliwość zakupu. Powrót do Guadalajary na kolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Queretaro, pięknego kolonialnego miasta ważnego w XIX-wiecznej historii Meksyku, ponieważ w nim zaczęła się heroiczna walka o niepodległość Meksyku spod korony hiszpańskiej. Wizyta w Klasztorze Św. Krzyża, gdzie znajdują się między innymi endemiczne krzewy, które wydają kolce w kształcie krzyży. Spacer po mieście. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do “miasta wiecznej wiosny” Cuernavaca. Wizyta w jednym z pierwszych kościołów katedralnych na terenie dzisiejszego Meksyku, spacer po mieście. Zwiedzanie jednego z największych w Meksyku systemu jaskiń w Cacahuamilpa. Ponad godzinny spacer po jaskini i podziwianie stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów i innych formacji skalnych. Przejazd do Taxco, zakwaterowanie w pięknym, starym hotelu z widokiem na miasto. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Zwiedzanie sławnego ze sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Wjazd na punkty widokowe, spacer ulicami miasta, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca. Msza Święta. Przejazd w kierunku „perły Pacifiku” Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do morza.

DZIEŃ 10

Wypoczynek all inclusive.

DZIEŃ 11

Śniadanie, po którym ostatnie chwile wypoczynku na plaży. Przejazd w kierunku Miasta Meksyk słynną „Autostradą Słońca”.Po drodze postój i obiad w uroczej Hacjendzie Corteza w Vista Hermosa. Transfer na lotnisko i wylot do Europy.

DZIEŃ 12

Przylot do jednego z europejskich portów lotniczych, np Paryż czy Amsterdam, wylot do Warszawy. Zakończenie pielgrzymki.

Cena: skontaktuj się z nami.

 
 

Cena zawiera:

Bilety lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi

Zakwaterowanie w Hotelach 3***/4**** (kat.lokalnej), pokoje dwuosobowe z łazienkami

Śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Acapulco

Napiwki w hotelach i restauracjach

Transfery i transport klimatyzowanym vanem lub autokarem

Bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu

Opiekę i informacje przewodnika-pilota w j.polskim podczas pobytu w Meksyku

Ubezpieczenie KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 25 000 € i NNW do 2500 €

Cena nie zawiera:

napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive w Acapulco

napiwków dla kierowcy i przewodnika (ok. 30 usd/os.)

opieki pilota podczas przelotów do i z Meksyku.

Uwagi:

dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu

przewidziana codzienna Msza Św.

na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 1300 zł

 

Dla grup zorganizowanych (od 15 os.) realizujemy terminy na życzenie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim I należą do ME TOURS INTERNACIONAL. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony. Nasze propozycje są naszymi programami autorskimi, nie zezwala się na ich kopiowanie, przetwarzanie w innej postaci jak i wykorzystywanie propozycji w nich ujętych jako własnych. Kopiowanie, przetwarzanie oraz udostępnianie innym osobom bez zgody autora jest zabronione i egzekwowane na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz. U. Nr 24, Poz.83, Dz. U. Nr 44, Poz. 170 z późniejszymi zmianami).

tagi: polski przewodnik, polski rezydent, polskie biuro podrozy w Cancun, polskie biuro podrozy w meksyku, przewodnik po polsku, chichen itza, coba, tulum, majowie, ,

tags: mexico entero meksyk wycieczki wycieczki fakultatywne po Jukatanie wycieczki fakultatywne w Meksyku Mexico Meksyk Jukatan cenota ikkil cenoty na Jukatanie Coba Tulum Chichen Itza Playa del Carmen Cancun Xcaret Holbox Riviera Maya wycieczka po Jukatanie wycieczki objazdowe Meksyk polskie biuro podróży w Meksyku polscy rezydenci w Meksyku Guadalupe nurkowanie na rafie koralowej wynajem samochodów w Meksyku nieruchomości Meksyk fakultety w Meksyku wycieczki po Ameryce Łacińskiej wakacje Meksyk hotele w Meksyku Gwatemala Belize Ameryka Środkowa Kolumbia Wenezuela Peru Chile Ekwador Argentyna Brazylia Galapagos


Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.

© 2009-2013 mexicoentero.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - SiteMap - Tworzenie stron Xann Internet Solutions - Projekt strony: Ewa Pytel-Skiba

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności