Mexico Entero
Informacje dla podróżnychHistoria MeksykuMeksyk dziśAmeryka ŁacińskaMój MeksykPrzewodnik JukatanNasi partnerzyGaleriaKontakt

PIELGRZYMKA DO MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE Meksyk Kuba

 

PIELGRZYMKA DO MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE
 
KUBA – MEKSYK
 

 

 

DZIEŃ 1:

Spotkanie na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie o godzinie 04:20, Terminal A, strefa D, przy słupie z napisem „Meeting Point”. Przelot na trasie Warszawa – Amsterdam – Havana. Wylot z Warszawy o godz. 06:20. Lądowanie w Amsterdamie ok. 8:30. Odprawa celno-paszportowa. Odlot samolotu do Hawany o godz. 10:45. Lądowanie w Hawanie ok. godz. 15:35. Odprawa celno-paszportowa. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Zwiedzanie Nowej Hawany – przejazd wzdłuż słynnego nadmorskiego bulwaru Malecón, Cmentarz Kolumba, Hotel Nacional, Plac Rewolucji (miejsce - symbol najnowszej historii Kuby, gdzie Papież Jan Paweł II w obecności Przywódcy rewolucji Fidela Castro i innych osobistości państwowych odprawił uroczystą Mszę św., polecając Bogu wszystkie kobiety kubańskie. Po południu Kapitol, Park Centralny, Pasaż Prado. Zwiedzanie Starówki - Plac Katedralny z Katedrą Niepokalanego Poczęcia i św. Krzysztofa, gdzie Papież Jan Paweł II odprawił mszę świętą dla kapłanów, zakonników, zakonnic, seminarzystów i ludzi świeckich, zaangażowanych w dzieła apostolskie. Mszę upamiętnia wmurowana w mury katedry pamiątkowa tablica. Szlak Hemingwaya: Hotel Ambos Mundos, w którym przez dziesięć lat mieszkał autor powieści „Stary Człowiek i Morze”, wypoczynek w ulubionych knajpach laureata nagrody Nobla – Bodeguita del Medio. Plac Broni, Kościół św. Franciszka z Asyżu. Zwiedzanie „muzeum rumu”, połączone z degustacją i możliwością zakupu tego szlachetnego trunku. Czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Wyjazd do prowincji Pinar del Rio na zachodzie wyspy. Zwiedzanie Fabryki Cygar w mieście Pinar del Rio. Przejazd do wpisanej przez UNESCO w Rejestr Światowego Dziedzictwa Kultury - Doliny Tytoniowej Viñales. Oglądanie "Muralu Prehistorii" oraz jaskini, w której w czasach hiszpańskiej kolonii ukrywali się zbiegli niewolnicy. Powrót do hotelu w Hawanie. Kolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Cienfuegos, portowego miasta nazywanego “Perłą Południa”, kolonialnej perły Kuby, założonej na początku XIX wieku przez emigrantów francuskich. Wizyta panoramiczna miasta: Park Martí i Teatr Thomasa Ferry. Przejazd do hotelu w Trinidad, zakwaterowanie kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Zwiedzanie niezywkle pięknego kolonialnego miasta Trinidad. Miasto założone w 1514r to najbardziej błyszcząca perła architektury kolonialnej. Właśnie ze względu na swoją niezwykłą architekturę, Trinidad został wpisany na Listę Światowego Dzidzictwa UNESCO w 1988r. Spacer po starówce otoczonej kolonialnymi rezydencjami przy którym znajduje się neogotycki kościół Św. Trójcy pochodzący z1808r, Muzeum Romantyczne, które mieści się się w Rezydencji Palacio Brunet, Tawerna La Canchanchara gdzie będziemy mogli skosztować miejscowego drinku, Warsztat Ceramiki. Wizyta w starej hacjendzie rodziny Manaca Iznaga produkującej niegdyś trzcinę cukrową z 15-metrową wieżą, z której obserwowano pracę czarnych niewolników. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ 6:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Santa Clara - miasto Papieża Jana Pawła II i Che Guevary - “zwane miastem Che”, ze względu na znajdujący się tu pomnik i mauzoleum argentyńsko – kubańskiego rewolucjonisty. W 1959 roku stoczyła się tu bitwa decydująca o losach rewolucji kubańskiej. Wizyta w Mauzoluem Che Guevary, wielkiego bohatera Rewolucji i przyjaciela Fidela Castro i w Muzeum Tren Blindado.  Przejazd w kierunku najsławniejszego kubańskiego kurortu Varadero do hotelu położonego bezpośrednio przy plaży. Zakwaterowanie. Wypoczynek z wyżywieniem all inclusive. Nocleg.

 

DZIEŃ 7:

Wypoczynek all inclusive
 

DZIEŃ 8:

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Hawanie i wylot do Meksyku, do Cancun. Transfer do hotelu all inclusive.

 

DZIEŃ 9:

Wypoczynek all inclusive.
 

Możliwość skorzystania z wycieczek opcjonalnych:

 

DZIEŃ 10:

Śniadanie. Zwiedzanie jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, miasta wpisanego na listę UNESCO, miejsca, w którym można się naocznie przekonać o wielkości cywilizacji Majów – Chichen Itza: Piramida Kukulkana, największe w Mezoameryce Boisko do Gry w Pelote. Ołtarz Czaszek, Święta Cenota, Pałac Tysiąca Kolumn, Obserwatorium Astronomiczne. Przejazd do niezwykle uroczego “żółtego miasta” Izamal, w którym znajduje się największy w Meksyku dziedziniec klasztorny, na którym w 1993 roku swoje spotkanie z Indianami miał nasz Papież Jan Paweł II. Spacer po kolonialnym mieście Merida. Kolacja i nocleg w Uxmal.

 

DZIEŃ 11:

Śniadanie. Poranne zwiedzanie jednej z najpiękniejszych pod względem architektonicznym, stref archeologicznych Majów w Uxmal: Piramida Wróża, Klasztor Mniszek, Boisko do Gry w Pelote, Pałac Gubernatora. Krótki postój w Campeche - spacer po mieście, którego Starówka wpisana jest na listę UNESCO. Przejazd do Palenque, kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 12:

Wczesny wyjazd z hotelu. Śniadanie w dżungli. Przejazd motorówkami po wyłaniającej się z porannej mgły rzece Usumacinta do małej, położonej w tropikalnej dżungli strefy archeologicznej Yaxchilan. Dla chętnych spacer po tropikalnym lesie. Orzeźwiająca kąpiel i wypoczynek pod wodospadami Golondrinas. Kolacja i nocleg w Palenque.

 

DZIEŃ 13:

Śniadanie. Zwiedzanie jednej z najbardziej tajemniczych stref archeologicznych Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Wjazd długimi, krętymi drogami, wśród tropikalnej roślinności do pięknych wodospadów Agua Azul. Możliwość kąpieli i odpoczynku. Kolacja i nocleg w San Cristobal de las Casas.

 

DZIEŃ 14:

Śniadanie. Przejazd szybkimi łodziami po majestatycznym Kanionie Sumidero, którego ściany dochodzą do 1000 metrów wysokości. Podziwianie niezwykłych cudów przyrody, jak np formacji skalnej zwanej “choinką”. Możliwość spotkania krokodyli, małp i ptaków. Zwiedzanie niesamowitego, synkretycznego kościółka w San Juan Chamula, w którym to, co chrześcijańskie w niezwykły sposób miesza się z tym, co pochodzi z religíi szamańskich. Wizyta w jednym z domów Majów w Zinacantan. Kolacja i nocleg w Tehuantepec.

 

DZIEŃ 15:

Śniadanie. Przejazd do małej wioski Santa Maria del Tule, gdzie znajduje się największe, pochodzące z rodziny cypryśników, drzewo obydwu Ameryk. Zwiedzanie Oaxaca: Kościół Św. Dominika, główny plac miasta z kościołem katedralnym, a na koniec wizyta na miejscowym targu i w sklepie z wyrobami z czekolady. Kolacja i nocleg w Oaxaca.

 

DZIEŃ 16:

Śniadanie. Przejazd obrośniętą kaktusami drogą do Puebla. Spacer po tym uroczym kolonialnym mieście: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

 

DZIEŃ 17:

Śniadanie. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe: Stara i Nowa Bazylika, Wzgórze Objawień, Templo del Pocito. Czas wolny na osobistą refleksję i zakupy pamiątek religijnych. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Obiad i powrót do hotelu. Wizyta na placu Garibaldi i wieczór z meksykańską muzyką mariachi. Nocleg w Mieście Meksyk.

 

DZIEŃ 18:

Śniadanie. Spacer po głównym placu Miasta Meksyk, tzw. Zocalo: Katedra, Templo Mayor. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe i Msza Święta. Obiad. Przejazd na lotnisko ok. godz. 17:30. Odprawa celno-paszportowa. Przelot na trasie Miasto Meksyk – Amsterdam. Wylot do Europy (Amsterdamu) o godz. 21.50.

 

DZIEŃ 19.

Lądowanie samolotu w Amsterdamie ok. godz. 15:10. Odprawa celno-paszportowa. Czas wolny na lotnisku w Amsterdamie. Przelot na trasie Amsterdam – Warszawa. Odlot samolotu z Amsterdamu o godz. 21:15. Lądowanie w Warszawie ok. godz. 23:15. Zakończenie pielgrzymki.

 
 
CENA: uzależniona jest od wielu czynników, terminu, ilości uczestników. w sprawie ceny i dodatkowych informacji prosimy o kontkt pod adresem  pawel@mexicoentero.pl

 

CENA ZAWIERA:
- przelot samolotem na trasie: Warszawa-Hawana (z międzylądowaniem);     
 Hawana-Cancun;   Miasto Meksyk-Warszawa (z międzylądowaniem)
- koszt wizy na Kubę
- koszt opłaty lotniskowej w Hawanie

- zakwaterowanie w hotelach 4**** według lokalnej kategorii, w pokojach 2 osobowych

- wyżywienie all inclusive w Cancun, Trinidad i Varadero

- na terenie Kuby i Meksyku transfery i transport autobusem
- bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu
- na Kubie i w Meksyku opiekę przewodnika-pilota mówiącego po polsku
- ubezpieczenie KL i NNW
- opiekę duszpasterską księdza wyznania rzymsko-katolickiego i msze święte
 
 CENA NIE ZAWIERA:
- napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive

- kosztu imprezy fakultatywnej: pływanie z delfinami (ok 89 USD od 1 osoby za 45 minut pływania)

- kosztu wycieczki fakultatywnej do Tulum (45 USD od 1 osoby). UWAGA:

 wycieczka do Tulum zostanie zrealizowana przy grupie minimum 6 osób chętnych

- wydatków osobistych

- kosztów ubezpieczenia „odwołania uczestnictwa” (dodatkowa składka 480 PLN)

- kosztów ubezpieczenia „przerwania uczestnictwa” (dodatkowa składka 314 PLN)

 

Przedstawiony program jest programem ramowym i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim I należą do ME TOURS INTERNACIONAL. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.Przedstawione tutaj propozycje programów wycieczek, opisów , wszelkiej treści propozycje są naszymi programami autorskimi, nie zezwala się na ich kopiowanie, przetwarzanie w innej postaci jak i wykorzystywanie propozycji w nich ujętych jako własnych. Kopiowanie, przetwarzanie oraz udostępnianie innym osobom bez zgody autora jest zabronione i egzekwowane na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz. U. Nr 24, Poz.83, Dz. U. Nr 44, Poz. 170 z późniejszymi zmianami).

tagi: mexico entero, meksyk wycieczki , wycieczki fakultatywne po Jukatanie, wycieczki fakultatywne w Meksyku, Pielgrzymki w Meksyku, Pielgrzymki do Guadalupe, hotele w meksyku, riu tequila, riu jukatan, bahia, Pielgrzymki w Peru, polsko jezyczny rezydent w meks,

tags: mexico entero meksyk wycieczki wycieczki fakultatywne po Jukatanie wycieczki fakultatywne w Meksyku Mexico Meksyk Jukatan cenota ikkil cenoty na Jukatanie Coba Tulum Chichen Itza Playa del Carmen Cancun Xcaret Holbox Riviera Maya wycieczka po Jukatanie wycieczki objazdowe Meksyk polskie biuro podróży w Meksyku polscy rezydenci w Meksyku Guadalupe nurkowanie na rafie koralowej wynajem samochodów w Meksyku nieruchomości Meksyk fakultety w Meksyku wycieczki po Ameryce Łacińskiej wakacje Meksyk hotele w Meksyku Gwatemala Belize Ameryka Środkowa Kolumbia Wenezuela Peru Chile Ekwador Argentyna Brazylia Galapagos


Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.

© 2009-2013 mexicoentero.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - SiteMap - Tworzenie stron Xann Internet Solutions - Projekt strony: Ewa Pytel-Skiba

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności