Mexico Entero
Informacje dla podróżnychHistoria MeksykuMeksyk dziśAmeryka ŁacińskaMój MeksykPrzewodnik JukatanNasi partnerzyGaleriaKontakt

III kultury - Miasto Meksyk w 2 dni

 

Warunki:

Kiedy: klient indywidualny oraz grupy zorganizowane w dowolnym ustalonym terminie.
Gdzie:  Miasto Meksyk
Wiek uczestników: bez ograniczeń wiekowych
Czas trwania wycieczki : 2 dni
Ilość noclegów:
1

Program
 
 
Dzień 1: MIASTO MEKSYK - PLAC TRZECH KULTUR - GUADALUPE - TEOTIHUACAN
 

Wcześnie rano transfer na lotnisko i przelot do Miasta Meksyk. Wizyta na Placu Trzech Kultur. Zwiedzanie największego maryjnego sanktuarium świata w Guadalupe: Bazylika, Wzgórze Tepeyac, Pomnik Ofiarowanie. Czas wolny na zakupy i chwilę refleksji. Przejazd do jednego z najpotężniejszych miast starożytności Teotihuacan "miejsca gdzie rodzą się Bogowie" wpisanego na liste Unesco. Spacer po strefie archeologicznej: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych. Możliwość wejścia na słynną, prawie 70-metrową Piramidę Słońca. Wizyta w warsztacie obsydianu "świętego kamienia Azteków"  - poznanie jego pochodzenia i zasad wykorzystania oraz obróbki. Możliwość zrobienia zakupów pamiątek.  Przejazd do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

 

 

opcjonalnie: wieczorem dla chętnych za dodatkową opłatą wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldi - pokaz mariachi, walki kogutów, sztuki posługiwania się lassem oraz tańce ludowe i dobra zabawa przy tequili.

 

 

Dzień 2: MIASTO MEKSYK - MUZEUM ANTROPOLOGICZNE - ZOCALO - PASEO DE LA REFORMA 
 

Po śniadaniu przejazd główną aleją miasta Paseo de la Reforma do Parku Chapultepec największego parku Meksyku i wizyta w jednym z najlepszych na świecie Muzeów Antropologicznych, w którym znajduje się bogata kolekcja sztuki prekolumbijskiej. Przejazd i zwiedzanie centrum historycznego Mexico City (lista Unesco): Zocalo, główny plac Miasta Meksyk: Kościół Katedralny, Templo Mayor ruiny Wielkiej Świątyni Azteków , Pałac Prezydencki z muralami Diego Riviery. Przejazd na lotnisko i wylot do Cancun. Transfer do hotelu.

 

 

 Cena: 385 USD/os.

 Cena zawiera:

transport na trasie hotel - lotnisko w Cancun, transport klimatyzowanym pojazdem  podczas zwiedzania Miasta Meksyk, bilety wstępu, śniadanie, nocleg w hotelu 3***, opiekę polskojęzycznego przewodnika w trakcie trwania wycieczki i na strefach archeologicznych, opłaty dla obsługi hotelowej

 

Cena nie zawiera:

biletu lotniczego na trasie Cancun – Mexico DF - Cancun, opłat za filmowanie na strefach archeologicznych, obiadów, kolacji , zwyczajowych uznaniowych napiwków dla kierowcy, opłat za napoje do posiłku, opłat za wieczór folklorystyczny.  

 
Uwagi:
 
 

- wycieczka realizowana jest od dowolnej liczby uczestników, jednak podana cena wycieczki dotyczy minimum 6 osób pełnopłatnych, w przypadku mniejszej liczby uczestników cena ulega zmianie (wzrasta) zapytaj nas o cenę!

- warto zabrać ze sobą nakrycie głowy, ekologiczny filtr przeciwsłoneczny, wygodne buty,aparat fotograficzny lub kamerę, urządzenie do ładowania telefonów, laptopów tzw. przejściówkę, płaszcz przeciwdeszczowy.

- prosimy pamiętać o tym, że miasto Meksyk położone jest na wysokości ponad 2000 m n.p.m., należy więc zabrać ze sobą ciepłą odzież.

- muzea w Meksyku są nieczynne w poniedziałki, przewodnik w takim wypadku o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim I należą do ME TOURS INTERNACIONAL. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.Przedstawione tutaj propozycje programów wycieczek, opisów , wszelkiej treści propozycje są naszymi programami autorskimi, nie zezwala się na ich kopiowanie, przetwarzanie w innej postaci jak i wykorzystywanie propozycji w nich ujętych jako własnych. Kopiowanie, przetwarzanie oraz udostępnianie innym osobom bez zgody autora jest zabronione i egzekwowane na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz. U. Nr 24, Poz.83, Dz. U. Nr 44, Poz. 170 z późniejszymi zmianami).


 


 

 

tagi: Chichen Itza, Valladolid, Coba, Tulum, cenota Dzipnut, cenoty, Ek Balam, Rio Lagartos, Celestun, rozowe flamingi, polski przewodnik w Meksyku, polski przewodnik po Jukatanie, polski przewodnik na Jukatanie, tulum, coba, chichen itza,

tags: mexico entero meksyk wycieczki wycieczki fakultatywne po Jukatanie wycieczki fakultatywne w Meksyku Mexico Meksyk Jukatan cenota ikkil cenoty na Jukatanie Coba Tulum Chichen Itza Playa del Carmen Cancun Xcaret Holbox Riviera Maya wycieczka po Jukatanie wycieczki objazdowe Meksyk polskie biuro podróży w Meksyku polscy rezydenci w Meksyku Guadalupe nurkowanie na rafie koralowej wynajem samochodów w Meksyku nieruchomości Meksyk fakultety w Meksyku wycieczki po Ameryce Łacińskiej wakacje Meksyk hotele w Meksyku Gwatemala Belize Ameryka Środkowa Kolumbia Wenezuela Peru Chile Ekwador Argentyna Brazylia Galapagos


Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.

© 2009-2013 mexicoentero.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - SiteMap - Tworzenie stron Xann Internet Solutions - Projekt strony: Ewa Pytel-Skiba

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności