Mexico Entero
Informacje dla podróżnychHistoria MeksykuMeksyk dziśAmeryka ŁacińskaMój MeksykPrzewodnik JukatanNasi partnerzyGaleriaKontakt

FARMA KROKODYLI - RIO LAGARTOS - LAS COLORADAS

JUKATAN DISCOVERY PO POLSKU. 

Nowosć! Jedyna taka wycieczka wg. naszego autorskiego programu!  

Kiedy: klient indywidualny, grupy zorganizowane wtorek, czwartek, piątek oraz według ustalonych wcześniej terminów.
Gdzie:  wyjazd z hotelu lub innego wcześniej ustalonego miejsca --> punkt docelowy RIO LAGARTOS --> przyjazd do Państwa hotelu lub wcześniej ustalonego miejsca .
Wiek uczestników: bez ograniczeń
Czas trwania wycieczki
: ok. 10 godzin 

 

Wycieczka powstała z myślą o ludziach kochających adrenalinę i naturę.

 

Poranny wyjazd na wycieczkę klimatyzowanym środkiem transportu. Odbiór w recepcji hotelu lub z  wcześniej umówionego ustalonego z Państwem miejsca. Każdy z uczestników wycieczki otrzymuje box lunch: 1 piwo dla dorosłych, butelkowana naturalna woda mineralna, soczek dla dziecka, ciasteczka, owoc. 

 

 

 

Wyjazd do małej wioski rybackiej LAS COLORADAS , słynącej nie tylko z czynnych kopalni soli ale przede wszystkim z pięknych różowych jezior Lago Rosa de Las Coloradas. Pudrowo-łososiowy róż wody w połączeniu z błękitem meksykańskiego nieba wzbudza u każdego zachwyt. Czas wolny na zdjęcia.

 

 

 

Różowe jeziora Las Coloradas są następstwem działającej w wiosce gigantycznej fabryki produkującej sól. Już przy samym wjeździe do Las Coloradas rzucają się w oczy lśniące w słońcu olbrzymie kopce soli. Jako ciekawostkę dodamy, że ten obszar wybrzeża Zatoki Meksykańskiej znany był z produkcji soli już od czasów starożytnych Majów. To magiczne miejsce jest częścią parku przyrody Río Lagartos, obszaru chronionego znajdującego się na granicy stanów Yucatan i Quintana Roo

 

 

 

Przejazd do Rio Lagartos serca rezerwatu przyrody i dzikiego ptactwa. Ten wielki rezerwat obejmujący zasięgiem ok. 60.000 hektarów zamieszkuje ponad 300 gatunków ptaków, dziesiątki gatunków ssaków i gadów, płazów, ok 100 gatunków ryb, lasy mangrowe, oczka wodne i jest terenem bogatym w różnorodną florę. Ta wyjątkowość miejsca sprawiła, że w 1979 roku władze meksykańskie teren ten ogłosiły Rezerwatem Biosfery. Rejs szalupami po spokojnych wodach laguny namorzynowej.


 

 

Fascynująca podróż w świecie natury. Możliwość obserwacji pelikanów, ibisów, orłów, czapli, i wielu innych gatunków ptaków brodzących.

 

 

 

W otoczeniu różowych jezior Majańskie SPA nacieranie ciała kurującymi zmineralizowanymi błotami. Oczyszczająca kąpiel i pobyt na jednej z najpiękniejszych plaż.Lunch w restauracji lokalnej. 

 

 

 

Następnie odwiedzimy FARMĘ KROKODYLI - Crocodylus Moreletii zajmującej się rozmnażaniem tego właśnie gatunku. W programie jest karmienie krokodyli, poznanie historii i celu farmy, zwiedzanie miejsc ich rozrodu oraz przebywania. Dla odważnych możliwa integracja z tymi gadami*. Dzieci nie uczestniczą  w bezpośredniej integracji z krokodylami. Do dyspozycji dla nich oraz pozostałych uczestników pozostaje obserwacja z wieży widokowej. Decyzje  oraz pełną odpowiedzialność podejmuje rodzic /opiekun prawny. Czas na zdjęcia. 

 

 

Cena:
Wiek uczestnika
Playa del Carmen*
 Cancun, Puerto Morelos**
Dorosły
130 usd
130 usd

Dzieci do 5 lat

20 usd
20 usd

Dzieci do 10 lat

80 usd
80 usd

 

 
 
 
 

* Hotele lub miejsca zbiórki usytuowanych na trasie od Playa del Carmen do centrum Tulum
** Hotele lub miejsca zbiórki usytuowane na trasie od Cancun  / centrum, strefa hotelowa / do Puerto Morelos

 
 

Cena zawiera: transport klimatyzowanym środkiem transportu z/do hotelu, bilety wstępu, łodzie 6-osobowe, opłaty za wstęp do rezerwatu, box lunch na drogę, kąpiele błotne, butelkowaną wodę mineralną bez limitu, obiad, opiekę polskojęzycznego przewodnika w trakcie trwania wycieczki przewodnika lokalnego na łódce, kapoki, wstęp na teren Rezerwatu, 2 godzinny rejs łodziami po Rio Lagartos, wstęp na farmę krokodyli, Korzystanie z wszelakich udogodnień: toalety, prysznice itp., opłaty parkingowe i opłaty drogowe.  

Cena nie zawiera: zwyczajowych, uznaniowych napiwków dla kierowcy oraz obsługi łódki, opłat za napoje do posiłku, Wydatków osobistych np. na pamiątki, snack bary itp.

 

 

 

Uwagi: 
 

- cena wycieczki podana jest w dolarach amerykańskich -  istnieje możliwosc zapłaty w meksykańkim pesos oraz euro wg. bieżącego kursu. 

- w wycieczkach związanych z atrakcjami wodnymi uzależnionymi od pogody organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie, w tym zmian kolejności zwiedzania.Każdy z uczestników jest zobowiązany do założenia kamizelki ratunkowej w trakcie rejsu oraz przebywania na łodzi.

- warto zabrać ze sobą strój kąpielowy, ręcznik, czapkę lub chustkę czyli nakrycie głowy, ekologiczny filtr przeciwsłoneczny, wygodne buty przewiewne (klapki, sandały), okulary przeciwsłoneczne, pieniądze na zakupy pamiątek  na terenie strefy (najlepiej peso mx), aparat fotograficzny, płyn na komary,

- z uwagi na klimatyzację w samochodzie warto zabrać ze sobą bluzę, sweter lub inne wierzchnie nakrycie   

- godziny wyjazdu na wycieczkę ustalamy indywidualnie z każdym uczestnikiem. Godzina uzależniona jest od położenia hotelu, w którym Państwo wypoczywacie.

- * Każdy uczestnik wycieczki zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności na terenie farmy oraz w kontakcie z krokodylami. Uczestnicy na własną odpowiedzialność podejmują decyzje o bezpośrednim kontakcie z krokodylami. Prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do instrukcji przekazanych przez przewodników .Biuro Podroży ME TOURS nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z tego tytułu.

 

Opcja VIP

Istnieje możliwość przeprowadzenia wycieczki w opcji VIP bez innych uczestników dla dowolnej ilości osób. Zapytaj nas o cenę info@mexicoentero.pl

 

Nie ma możliwości zapłaty banknotami, które są popisane długopisem, flamastrami, podarte lub posklejane, brudne, wytarte. Nie przyjmujemy takich banknotów jak również banknotów wycofanych z obiegu. Nie przyjmuje się zapłaty monetami.

 

 
 

tagi: przewodnik po polsku w meksyku, meksyk przewodnik, polskojezyczny przewodnik, polskie biuro podrozy w meksyku, nurkowanie na rafie playa del carmen, cancun, meksyk, pamiatki z meksyku, chetumal, becan, uxmal, izamal,

tags: mexico entero meksyk wycieczki wycieczki fakultatywne po Jukatanie wycieczki fakultatywne w Meksyku Mexico Meksyk Jukatan cenota ikkil cenoty na Jukatanie Coba Tulum Chichen Itza Playa del Carmen Cancun Xcaret Holbox Riviera Maya wycieczka po Jukatanie wycieczki objazdowe Meksyk polskie biuro podróży w Meksyku polscy rezydenci w Meksyku Guadalupe nurkowanie na rafie koralowej wynajem samochodów w Meksyku nieruchomości Meksyk fakultety w Meksyku wycieczki po Ameryce Łacińskiej wakacje Meksyk hotele w Meksyku Gwatemala Belize Ameryka Środkowa Kolumbia Wenezuela Peru Chile Ekwador Argentyna Brazylia Galapagos


Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.

© 2009-2013 mexicoentero.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - SiteMap - Tworzenie stron Xann Internet Solutions - Projekt strony: Ewa Pytel-Skiba

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności