Mexico Entero
Informacje dla podróżnychHistoria MeksykuMeksyk dziśAmeryka ŁacińskaMój MeksykPrzewodnik JukatanNasi partnerzyGaleriaKontakt

Nikaragua - Kostaryka - Panama

 
 
PROGRAM WYPRAWY:
 
 
 
Dzień 1:

Przylot na lotnisko międzynarodowe w Mangua, stolicy Nikaragui. Przejazd do pięknego kolonialnego miasta Leon. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, kolacja i nocleg.

 
Dzień 2:

Śniadanie. Spacer po Leon, najpiękniejszym kolonialnym mieście Nikaragui. Przejazd w kierunku Granady. Krótki postój przy czynnym i czasami buhającym ogniem i dymem wulkanie Masaya. Możliwość zajrzenia do środka wulkanu. Przejazd przez stolicę kraju Managua. Kolacja i nocleg w Granadzie.

 
Dzień 3:

Śniadanie. Zwiedzanie niezwykle uroczego, kolonialnego miasta Granada, założonego w XVI wieku przez hiszpańskich kolonizatorów: Katedra i inne kościoły barokowe, wąskie kolonialne uliczki. Przejażdżka łodziami po miejscowym jeziorze wśród dziesiątek wysepek, wiele z nich niezamieszkałych. Spacer po mieście Masaya i Pueblos Blancos. Kolacja i nocleg w Granadzie.

 
Dzień 4:

Śniadanie. Przejazd w kierunku granicy z Kostaryką. Po drodze krótkie postoje w miejscach widokowych na Wyspę Ometepe i Jezioro Nicaragua. Przejście przez granicę nikaraguańsko-kostarykańską i dalsza podróż w kierunku Rezerwatu Rincón de la Vieja. Kolacja i nocleg w miejscowym lodge.

 
Dzień 5:

Śniadanie.Spacer po Parku Narodowym Rincón de la Vieja: niezwykła roślinność, gejzery, punkty widokowe na wulkany. Po południu czas wolny i możliwość skorzystania z wycieczek opcjonalnych: jazda konno, canopy, kąpiele w leczniczym błocie. Kolacja i nocleg w lodge.

 
Dzień 6:

Śniadanie. Transfer w kierunku przystani wodnej w Arenal. Podróż łódkami wokół jeziora. Spacer po prywatnym rezerwacie El Mirador, w którym znajdują się niezwykle uroczo położone punkty widokowe na wulkan i jezioro. Kolacja i nocleg.

 
Dzień 7:

Śniadanie. Podróż łodziami przez dziki rezerwat przyrody Caño Negro. Możliwość obserwacji ptactwa i dzikich zwierząt. Kolacja i nocleg.

 
Dzień 8:

Śniadanie. Przejazd w kierunku stolicy Kostaryki San Jose. Po drodze postoje u stóp aktywnego wulkanu Poas i na jednej z plantacji kawy, do której produkcji używa się starych, XVII-wiecznych metod. Kolacja i nocleg w San Jose.

 
Dzień 9:

Śniadanie. Zwiedzanie centrum historycznego stolicy, między innymi: Muzeum Złota i Muzeum Jadeitu. Czas wolny. Kolacja i nocleg w San Jose.

 
Dzień 10:

Wczesne śniadanie i wyjazd w kierunku Morza Karaibskiego. Po drodze krótka wizyta na plantacji bananów i spacer po mieście Puerto de Limon. Kolacja i nocleg.

 
Dzień 11:

Śniadanie. Podróż kanoa z wioski Bambu do Rezerwatu Indiańskiego Yorkin, w którym zamieszkują Indianie Bribris zachowujący swoją kulturę, tradycję i żywy język. Rytuał przyjęcia gości i spacer z miejscowym przewodnikiem po wilgotnym lesie tropikalnym. Po południu uczestniczenie w procesie wyrobu czekolady i próba sił w tworzeniu rzemiosła z liści palmy. Kolacja i nocleg w wiosce indiańskiej.

 
Dzień 12:

Śniadanie. Ponad 6-godzinny spacer dżunglą do rezerwatu Indian Guaymi, na granicy z Panamą. Indianie Guaymi mają ponad 3000-letnią historię, do dzisiaj zajmują się wyłącznie rolnictwem i w większości są poligamistami. Po powrocie do wioski Brisbris czas na integracje z Indianami, poznanie ich zwyczajów i tradycji. Kolacja i nocleg w wiosce.

 
Dzień 13:

Śniadanie. Przejazd w kierunku granicy z Panamą. Przejście graniczne i podróż łodzią na Wyspę Colon, największą i najważniejszą na Archipelagu Bocas del Toro. Kolacja i nocleg.

 
Dzień 14:

Śniadanie. Wizyta łodziami na wyspach Bastimento i Bocatorito i zasłużony wypoczynek na rajskich plażach Playa de La Rana Roja. Kolacja i nocleg.

 
Dzień 15:

Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot do stolicy kraju Panama City. Zwiedzanie Casco Viejo, czyli Starówki i Kanału Panamskiego na śluzie Miraflores. Kolacja i nocleg w Panama City.

 
Dzień 16 -17:

Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot małą awionetką na archipelag San Blas, który zamieszkują Indianie Kuna Yala. Miejscowi Indianie zamieszkujący wprost rajskie tereny od wieków zachowują własne tradycje, zwyczaje i stroje. W całej Ameryce Łacińskiej znani są z walki o swoje prawa. To w ich języku Indianie z całego kontynentu nazwali Amerykę Łacińską “Abya Yala”, czyli Matka Ziemia. Podczas dwóch dni pobytu odwiedzimy wspólnotę indiańską, będziemy spacerować po dżungli, złożymy wizytę na niezwykłym miejscowym cmentarzu i odpoczniemy na małych uroczych wysepkach.

 
Dzień 18:

Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot do Panama City. Przejazd do hotelu, odpoczynek i pożegnalna kolacja. Nocleg w Panama City.

 
Dzień 19:

Śniadanie. Przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

 
Dzień 20:

Przylot do kraju.

 
 
 
Cena zawiera:

 

-          ze względu na charakter wyprawy grupy maksymalnie od 10 do 15 osób

-          hotele 3* i klasy turystycznej

-          śniadania i obiado-kolacje

-          transport w klimatyzowanych samochodach typu VAN i łodziami

-          bilety wstępu do odwiedzanych miejsc i rezerwatów indiańskich

-          napiwki w hotelach i restauracjach

-          przeloty wewnętrzne małymi awionetkami: Bocas del Toro – Panama City, Panama City – San Blas – Panama City

-          przewodnika w języku polskim

 
 
Cena nie zawiera:

 

-          napojów do posiłków

-          napiwków dla przewodników i kierowców (ok. 50 usd)

-          podatków lotniskowych w Panamie (ok. 50 usd)

-          opłat granicznych ( ok. 30 usd)

-          przelotów na trasie: Warszawa – Managua, Panama City – Warszawa

 

 

 

 

Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu  lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony. Nasze programy wycieczek są naszymi programami autorskimi . i kopiowanie, przetwarzanie oraz udostępnianie innym osobom bez zgody jest zabronione i egzekwowane na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz. U. Nr 24, Poz.83, Dz. U. Nr 44, Poz. 170 z późniejszymi zmianami).

tags: mexico entero meksyk wycieczki wycieczki fakultatywne po Jukatanie wycieczki fakultatywne w Meksyku Mexico Meksyk Jukatan cenota ikkil cenoty na Jukatanie Coba Tulum Chichen Itza Playa del Carmen Cancun Xcaret Holbox Riviera Maya wycieczka po Jukatanie wycieczki objazdowe Meksyk polskie biuro podróży w Meksyku polscy rezydenci w Meksyku Guadalupe nurkowanie na rafie koralowej wynajem samochodów w Meksyku nieruchomości Meksyk fakultety w Meksyku wycieczki po Ameryce Łacińskiej wakacje Meksyk hotele w Meksyku Gwatemala Belize Ameryka Środkowa Kolumbia Wenezuela Peru Chile Ekwador Argentyna Brazylia Galapagos


Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.

© 2009-2013 mexicoentero.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - SiteMap - Tworzenie stron Xann Internet Solutions - Projekt strony: Ewa Pytel-Skiba

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności