Mexico Entero
Informacje dla podróżnychHistoria MeksykuMeksyk dziśAmeryka ŁacińskaMój MeksykPrzewodnik JukatanNasi partnerzyGaleriaKontakt

Gwatemala - Honduras - Belize 5 dniowy trekking po dżungli Peten 20 DNI

GWATEMALA – HONDURAS – BELIZE

5-dniowy trekking po dżungli Peten

20 DNI

 

Dzień 1:

Przylot do Gwatemali, transfer do hotelu i nocleg w Gwatemala City.

Dzień 2:

Śniadanie. Wyjazd w kierunku dawnej stolicy wicekrólestwa Gwatemali do Antigua. Spacer wybrukowanymi ulicami po tym niezwykle urokliwym kolonialnym miasteczku. Wizyty w najważniejszych miejscach historycznych miasta. Nocleg w Antigua.

Dzień 3:

Śniadanie. Przejazd w kierunku jeziora Atitlan, wokół którego mieszkają Indianie Quichua, dumni potomkowie starożytnych Majów. Rejs łodzią do San Juan de la Laguna y Santiago. Spacer po wyspie i wizyta w sanktuarium miejscowego bożka Maximona. Nocleg w Panajachel.

Dzień 4:

Śniadanie. Przejazd w kierunku tętniącej indiańskością miejscowości Chichicastenango, w której znajduje się niesamowity synkretyczny kościółek łączący w sobie elementy chrześcijańskie z szamańskimi. Wizyta na miejscowym targu. Nocleg w Guatemala City.

Dzień 5:

Śniadanie. Przejazd w kierunku Hondurasu, przekroczenie granicy i zwiedzanie jednego z najpotężniejszych starożytnych miast Majów Copan. Spacer między piramidami, pałacami i świetnie zachowanymi świątyniami. Nocleg w Copan.

Dzień 6:

Śniadanie. Powrót do Gwatemali i przejazd do położonego nad jeziorem Peten miasta Flores. Po drodze postój w znanej ze świetnie zachowanych stel z pismem logosylabicznym Majów strefie archeologicznej Quirigua. Nocleg we Flores.

Dzień 7:

Śniadanie. Zwiedzanie, położonego w tropikalnej dżungli Peten, największego w starożytności miasta Majów Tikal: Bliźniacze Piramidy, Dzielnice Rezydencyjne, główne świątynie i pałace. Powrót do Flores, odpoczynek i przygotowania do wyprawy w dżunglę. Nocleg we Flores.

Dni 8 – 12:

Niesamowita i pełna przygód wyprawa w głąb tropikalnej dżungli Peten do strefy archeologicznej El Mirador, w której znajduje się najwyższa, ponad 70-metrowa, piramida świata Majów. Przeprawa z maczetami, spanie w namiotach lub pod gołym niebem w hamakach z moskitierą, spotkania z dzikimi zwierzętami, podziwianie niezwykle pięknych wschodów i zachodów słońca. Piątego dnia powrót do cywilizacji i nocleg w prawdziwym łóżku we Flores.

Dzień 13:

Śniadanie. Spływ łodziami po tropikalnej rzece Rio Dulce wśród niezwykłej flory i fauny pełnej kolorów i dźwięków. Spacer po zamieszkałym przez potomków afrykańskich niewolników Garifuna mieście Livingstone. Nocleg.

Dzień 14:

Śniadanie. Przejazd w kierunku Puerto Barrios, a stamtąd lokalnym promem do Belize, do małego rybackiego portu Punta Gorda. W godzinach południowych wizyty we wioskach zamieszkałych przez Majów, Menonitów i Garifuna. Nocleg w Punta Gorda.

Dzień 15:

Śniadanie. Przejazd do miejscowości San Ignacio. Po drodze postój w Placencia na snurkowanie z maską i rurką na rafie koralowej. Nocleg w San Ignacio.

Dzień 16:

Śniadanie. Całodniowa wyprawa speleologiczna do jaskiń Actun Tunichal Muknal, w której znajdują się bardzo ciekawe formacje skalne i starożytne cmentarzysko Majów. Nocleg w San Ignacio.

Dzień 17:

Śniadanie. Dalsza eksploracja terenów położonych wokół San Ignacio: piękne jaskinie Barton Creek i fauna i flora wraz z cudownymi wodospadami w Mountain Pine Ridge. Nocleg w San Ignacio.

Dzień 18:

Śniadanie. Krótkie zwiedzanie dawnej i nowej stolicy Belize: Belmopan i Belice City. Przeprawa łodzią do znanej nadmorskiej miejscowości San Pedro płożonej na Cayo Ambergris. Nocleg w San Pedro.

Dzień 19:

Śniadanie. Odpoczynek na złocistych plażach Morza Karaibskiego.

Dzień 20:

Śniadanie. Przeprawa łodzią do Belize City, a stamtąd transfer na lotnisko i wylot do Europy.

 

Cena zawiera:

-           noclegi z hotelach 3* i w obozie w dżungli

-           śniadania, obiad w Tikal, box lunch w Actun Tunich Muknal i Barton Creek, 3 posiłki dziennie podczas wyprawy w dżungli

-           przewodnika po polsku

-           transport i wszelkie transfery wynajętym autobusem, środkami komunikacji lokalnej i taksówkami

-           łodzie w Panajachel, Rio Dulce, Punta Gorda, Belice City

-           jeden muł na osobę, woda i jedzenie, namioty i hamaki z moskitierą na osobę podczas pobytu w dżungli

-           wszystkie napiwki w hotelach i restauracjach

 

Cena nie zawiera:

-           posiłków oprócz śniadań i wskazanych wyżej

-           napojów do posiłków

-           opłat granicznych (ok. 10 usd)

-           biletów lotniczych

 

Proponowane Hotele:

- Guatemala: Hotel Stofella

- Antigua: Posada del Hermano Pedro 

- Panajachel: Hotel La Riviera de Atitlán 

- Copán, Honduras: Hotel Posada Real de Copán 

- Flores: Hotel Casona de la Isla 

- El Mirador: Obozy z dżungli

- Río Dulce: Hotel Mansión del Río 

- San Ignacio, Belize: Hotel Cahal Pech 

- Cayo Ambergris, Belize: Hotel Banana Beach Resort   

 

Do zabrania ze sobą na trekking w dżungli:

-           rzeczy osobiste: lekkie długie i krótkie spodnie, sweter lub koszulę z długimi rękawami, koszulki z krótkimi rękawami, lekkie buty trekkingowe nieprzemakalne do chodzenia w wodzie, płaszcz przeciwdeszczowy, czapkę lub kapelusz

-           płyny przeciwko komarom i przeciwsłoneczne, latarki z zapasowymi bateriami, okulary przeciwsłoneczne, zapałki, papier toaletowy

-           lekarstwa osobiste, tabletki przeciwbólowe i na biegunkę, alkohol dezynfekujący, chusteczki kosmetyczne nawilżające do higieny

-           jeden plecak duży na muła i jeden plecak mały osobisty

-           duże worki plastikowe na suche rzeczy

-           śpiwór i karimata, ciastka energetyczne

 

 

 

 

 

 

Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu  lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony. Nasze programy wycieczek są naszymi programami autorskimi . i kopiowanie, przetwarzanie oraz udostępnianie innym osobom bez zgody jest zabronione i egzekwowane na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz. U. Nr 24, Poz.83, Dz. U. Nr 44, Poz. 170 z późniejszymi zmianami).

tags: mexico entero meksyk wycieczki wycieczki fakultatywne po Jukatanie wycieczki fakultatywne w Meksyku Mexico Meksyk Jukatan cenota ikkil cenoty na Jukatanie Coba Tulum Chichen Itza Playa del Carmen Cancun Xcaret Holbox Riviera Maya wycieczka po Jukatanie wycieczki objazdowe Meksyk polskie biuro podróży w Meksyku polscy rezydenci w Meksyku Guadalupe nurkowanie na rafie koralowej wynajem samochodów w Meksyku nieruchomości Meksyk fakultety w Meksyku wycieczki po Ameryce Łacińskiej wakacje Meksyk hotele w Meksyku Gwatemala Belize Ameryka Środkowa Kolumbia Wenezuela Peru Chile Ekwador Argentyna Brazylia Galapagos


Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.

© 2009-2013 mexicoentero.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - SiteMap - Tworzenie stron Xann Internet Solutions - Projekt strony: Ewa Pytel-Skiba

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności