Mexico Entero
Informacje dla podróżnychHistoria MeksykuMeksyk dziśAmeryka ŁacińskaMój MeksykPrzewodnik JukatanNasi partnerzyGaleriaKontakt

El Mundo Maya - Jeepami po Jukatanie

 

EL MUNDO MAYA

RAJD JEEPAMI PO JUKATANIE – 16 dni

 

PROGRAM WYPRAWY:

 
DZIEŃ 1: PLAYA DEL CARMEN

Przylot do Cancun. Transfer do hotelu klasy turystycznej w Playa del Carmen. Nocleg.

 
DZIEŃ 2: TULUM

Śniadanie. Odpoczynek po podróży na białych plażach Morza Karaibskiego. W godzinach południowych krótkie spotkanie wprowadzające, zabranie ekipunku na jeepy i wyjazd do przepięknie położonej na klifie strefy archeologicznej Tulum. Zwiedzanie między innymi: Świątyni Fresków, Świątyni Zstępującego Boga, Światyni Wiatru i prekolumbijskich domów mieszkalnych: Dom Kolumn, Dom Halach Uinic, Dom Chultuna. Kolacja. Nocleg w Tulum.

 

DZIEŃ 3: REZERWAT SIAN KAAN  - PUNTA ALLEN - FELIPE CARILLO PUERTO

Śniadanie. Przejazd przez urokliwy rezerwat Sian Kaan do małej rybackiej wioski Punta Allen. Przesiadka na łodzie i ponad dwugodzinna wyprawa w poszukiwaniu żyjących na wolności delfinów, żółwi morskich i ptactwa. Pływanie powierzchniowe na rafie koralowej. Powrót na stały ląd, obiad i krótki wypoczynek na plaży. Przejazd do stolicy współczesnych Majów Felipe Carrillo Puerto. Nocleg w hotelu klasy turystycznej.

 

DZIEŃ 4: FELIPE CARRILLO PUERTO - WIOSKA MAJÓW - SZAMAN

Śniadanie. Wizyta na miejscowym targu. Przejazd do świętego i nie zawsze dostępnego dla „białych” Sanktuarium Mówiącego Krzyża nierozerwalnie związanego z historią jukatańskich Majów. Wizyta w jednej z wiosek Majów do której nie docierają turyści: spacer po wiosce, wizyty w domach, możliwość pływania w cenocie. Wizyta u autentycznego szamana, znakomitego lekarza i kapłana religii Majów. Uczestnictwo w rytuale błogosławieństwa świętego napoju z kukurydzy. Obiad. Powrót do Felipe Carillo Puerto i nocleg.

 
DZIEŃ 5: BACALAR - CENOTA AZUL - CHICANNA - XPUJIL

Śniadanie. Przejazd na małej miejscowości Bacalar i podziwianie jeziora mieniącego się siedmioma kolorami. Możliwość kąpieli w leżącej opodal Cenocie Azul. Chwila na relaks. W godzinach popołudniowych zwiedzanie małej strefy archeologicznej Chicanna. Kolacja i nocleg w hotelu 3* w Xpujil.

 
DZIEŃ 6: CALAKMUL - PALENQUE

Śniadanie. Tuż po posiłku wyjazd do leżącej daleko od szlaków turystycznych strefy archeologicznej Calakmul. Przejazd przez rezerwat biosfery o tej samej nazwie, największy po Amazonii w Ameryce Łacińskiej. Możliwość natknięcia się na piękne wielokolorowe pawie królewskie, małpy, a nawet jaguary. Dojazd do miasta Majów Calakmul i zwiedzanie. Możliwość wejścia na piramidę. Wyjazd w kierunku Palenque. Nocleg w Palenque w hotelu 3*.

 
DZIEŃ 7: PALENQUE - WODOSPADY AGUA AZUL - PALENQUE

Śniadanie. Zwiedzanie wyłaniającej się z porannej mgły jednej z najbardziej tajemniczych miast starożytnych Majów: Palenque: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Liściastego Krzyża, Pałac. Zejście w kierunku Łazienek Królowej. Wspinanie się w góry w kierunku otoczonych tropikalną roślinnością wodospadów Agua Azul. Odpoczynek i możliwość kąpieli. Obiad. Przejazd do rancho w okolicach Palenque. Nocleg.

 

DZIEŃ 8:  PIEDRAS NEGRAS

Śniadanie. Całodniowa wyprawa do zagubionej w dżungli, po stronie gwatemalskiej, strefy archeologicznej Piedras Negras. Przejazdy samochodem terenowym, łódkami i trekking niczym z filmów Indiana Jones. Powrót do rancho, kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 9: INDIANIE CHOLES

Śniadanie. Całodzienna wyprawa do wioski Majów Choles, zagubionych przy granicy z Gwatemalą. Spacer po wiosce, bezpośredni kontakt z ludźmi, zabawy z dziećmi, praca wolontariacka, pomaganie w pracy w polu przy uprawianiu kukurydzy. Kolacja i nocleg w rancho.

 

DZIEŃ 10: WODOSPADY GOLONDRINAS - INDIANIE LAKANDONI - PALENQU

Śniadanie. Wyjazd do ukrytych w dżungli wodospadów Golondrinas. Odpoczynek i możliwość kąpieli. Krótka wizyta w wiosce Indian Lakandonów. Powrót do rancho i uczestniczenie w pracy ludzi: wytwarzanie sera, podpalanie bydła, ujeżdżanie koni. Kolacja. Nocleg w hotelu w Palenque.

 
DZIEŃ 11: CAMPECHE

Śniadanie. Długa jazda w kierunku Półwyspu Jukatańskiego. Krótki odpoczynek nad brzegami Zatoki Meksykańskiej. Obiad na plaży. Spacer po kolonialnym mieście Campeche, którego Starówka znajduje się na liście UNESCO. Nocleg w Campeche w hotelu 3*.

 

DZIEŃ 12: UXMAL - CELESTUN - MERIDA

Śniadanie. Zwiedzanie jednej z najpiękniejszych pod względem architektonicznym stref archeologicznych Majów w Uxmal: Piramida Wróża, Klasztor Mniszek, Pałac Gubernatora. Przejazd nad Zatokę Meksykańską do małej rybackiej wioski Celestun. Rejs łódkami w poszukiwaniu różowych flamingów i wśród namorzynowych kanałów. Obiad na plaży. Zwiedzanie pięknego kolonialnego miasta Merida: Kościół Katedralny, Pałac Gubernatora, Paseo de Montejo. Nocleg w Merida w hotelu 3*.

 

DZIEŃ 13: IZAMAL - CHICHEN ITZA - IKKIL

Śniadanie. Spacer po „żółtym mieście” Izamal, w którym znajduje się największy na Jukatanie klasztor franciszkański. Wyprawa do prekolumbijskiego miasta Chichen Itza, wpisanego w roku 1988 na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a w 7 lipca 2007 ogłoszonego jednym z siedmiu cudów świata. Wyjątkowe połączenie architektury Majów i Tolteków. Zwiedzanie: Piramida Kukulkana, Obserwatorium Astronomiczne, Boisko do Gry w Pelotę, Świątynia Tysiąca Kolumn. Obiad i zakwaterowanie w uroczym hotelu położonym na skraju cenoty Ikkil. Mozliwość kąpieli w cenocie. Nocleg w Ikkil.

 

DZIEŃ 14: EK BALAM - VALLADOLID - TEMAZCAL - PLAYA DEL CARMEN

Śniadanie.Wyjazd do odkrytej w 1997 roku strefy archeologicznej Majów Ek Balam. Zwiedzanie pięknych, nieco ezoterycznych ruin archeologicznych słynnych dzięki swym rzeźbom i stiukom: Plac Główny, Platforma Steli, Piramida Wież, Acropolis, Łuk Trumfialny, Rotunda, Dom Bliźniaczy i Boisko do Gry w Pelote. Spacer po kolonialnym miasteczku Valladolid. Wieczorne uczestnictwo w starożytnym rycie oczyszczania duszy i ciała w temazcal, saunie Majów. Nocleg w Playa del Carmen.

 

DZIEŃ 15: PLAYA DEL CARMEN - CANCUN - wylot

Śniadanie. Ostatnie chwile odpoczynku i transfer na lotnisko w Cancun. Wylot z Meksyku.

 
DZIEŃ 16: przylot

Powrót do kraju.

 

 

Cena: skontaktuj się z nami

 
 
 
Cena zawiera:

 

- hotele klasy turystycznej i 3* w pokojach 2-osobowych z łazienkami

- napiwki w hotelach

- śniadania i obiado-kolacje w hotelach i restauracjach na szlaku

- transfery z i na lotnisko w Cancun

- 4-osobowe jeepy z klimatyzacją, pełnym ubezpieczeniem i benzyną

- wszystkie bilety wstępu

- opiekę przewodnika polskojęzycznego

 
 
 
Cena nie zawiera:

 

- napojów do posiłków

- napiwków dla przewodnika

- biletów lotniczych WAW-CUN-WAW

 
 
Uwagi:

 

- w cenie wyprawy zawarta jest kwota 100 usd od osoby na finansowanie projektów związanych ze szkołą podstawową w wiosce Francisco Madero

- grupy maksymalnie od 8 do 14 osób

- jeepy są czteroosobowe, w każdym z nich musi być przynajmniej dwóch kierowców, kierowcy proszeni są o zabranie ze sobą ważnego prawa jazdy

- według prawa meksykańskiego kontrakt z wypożyczalnią zawierają kierowcy prowadzący jeepy, biuro Mexico Entero bierze na siebie całą odpowiedzialność wynikłą z używalności samochodów

- prosimy o wzięcie ze sobą lekkiego ubrania, wygodnych butów trekkingowych, kremów przeciwsłonecznych i na komary, nakryć głowy i kurtek przeciwdeszczowych

- istnieje możliwość przedłużenia pobytu na Riviera Maya i wypoczynek w hotelu all inclusive.

 

 

 

 

 

Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu  lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony. Nasze programy wycieczek są naszymi programami autorskimi . i kopiowanie, przetwarzanie oraz udostępnianie innym osobom bez zgody jest zabronione i egzekwowane na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz. U. Nr 24, Poz.83, Dz. U. Nr 44, Poz. 170 z późniejszymi zmianami).

 

tags: mexico entero meksyk wycieczki wycieczki fakultatywne po Jukatanie wycieczki fakultatywne w Meksyku Mexico Meksyk Jukatan cenota ikkil cenoty na Jukatanie Coba Tulum Chichen Itza Playa del Carmen Cancun Xcaret Holbox Riviera Maya wycieczka po Jukatanie wycieczki objazdowe Meksyk polskie biuro podróży w Meksyku polscy rezydenci w Meksyku Guadalupe nurkowanie na rafie koralowej wynajem samochodów w Meksyku nieruchomości Meksyk fakultety w Meksyku wycieczki po Ameryce Łacińskiej wakacje Meksyk hotele w Meksyku Gwatemala Belize Ameryka Środkowa Kolumbia Wenezuela Peru Chile Ekwador Argentyna Brazylia Galapagos


Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.

© 2009-2013 mexicoentero.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - SiteMap - Tworzenie stron Xann Internet Solutions - Projekt strony: Ewa Pytel-Skiba

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności