Mexico Entero
Informacje dla podróżnychHistoria MeksykuMeksyk dziśAmeryka ŁacińskaMój MeksykPrzewodnik JukatanNasi partnerzyGaleriaKontakt

Wypożyczenie samochodu

Wynajęcie samochodów
 
Kierowcy powinni legitymować się międzynarodowym prawem jazdy, mimo że samochody można wypożyczyć nawet na podstawie polskiego dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdów samochodowych. Jednak w razie wypadku, zwłaszcza z udziałem innych pojazdów, posiadanie wyłącznie polskiego prawa jazdy może przysporzyć problemów. Na podstawie polskiego prawa jazdy, na wniosek zainteresowanego, odpowiednie władze mogą wystawić meksykański duplikat, którego koszt wynosi ok. 45 USD. Przy wypożyczaniu samochodu należy zazwyczaj wpłacić kaucję, której wysokość uzależniona jest od marki samochodu, roku produkcji itp. (od 500 do 1000 USD). Należy bezwzględnie unikać jazdy samochodem po zmroku zwłaszcza z powodu istniejących niebezpieczeństw drogowych (np. nieoznaczone progi zwalniające, wyrwy w asfalcie, nagłe zakończenia asfaltowanych dróg).
Osoby planujące wynajęcie samochodu powinny mieć ze sobą kartę kredytowa, która stanowi formę zabezpieczenia. Nie wskazanym jest zabieranie autostopowiczów dla własnego bezpieczeństwa.

Polecamy wynajmować samochody tylko w znanych nam wypożyczalniach np. Avis, Hertz, Alamo, National...  


Auto może być prowadzone jedynie przez osobę wskazaną w umowie wynajmu samochodu o ile nie ma zapisu innego.  Drugiego kierowcę można wskazać w umowie za dodatkową opłatą.  Prawo jazdy oraz umowę wynajmu samochodu muszą mieć Państwo przy sobie w trakcie całej podróży. Ceny wynajmu zależą od firmy, ilości dni, rodzaju samochodu itp. Przed odbiorem samochodu dokładnie dokonaj jego oględzin. Miejsca już uszkodzone, otarcia cokolwiek co budzi Twoją wątpliwość dopilnuj aby ten fakt był wpisany w umowę. Na wszelki wypadek sfotografuj samochód np. przy pomocy aparatu w telefonie.  Ponadto pamiętaj, aby zapytać czy samochód posiada ważne ubezpieczenie oraz nie zapomnij sprawdzić stanu opon, światła, wycieraczki i płyn do spryskiwaczy. Na postojach po opuszczeniu samochodu należy wszystkie rzeczy cenniejsze usunąć z widoku.  Pamiętaj o kluczykach wychodząc z samochodu miej je zawsze przy sobie.
 
Posterunki policyjne i wojskowe

W zasadzie dla bezpieczeństwa podróżujących na wylotach i wlotach do większych miast i miasteczek, przed strefami archeologicznymi znajdują się posterunki z kontrolą policyjną i wojskową. Nie należy bać się kontroli, jeśli policja uzbrojona po zęby zatrzymuje Cię do sprawdzenia dokumentów (wojsko często również tez)  należy zastosować się do wszystkich ich poleceń, nie lubią żartów, spoufalania się i nie pozwalają się fotografować. Jednakże taka kontrola jest tutaj normalnością i nie należy się jej obawiać.  O ile kontrolujący nie zawoła nas NIE wychodzimy z pojazdu podczas kontroli.

Ogólnie są mili i sympatyczni i pomocni. Jeżeli jednak się zdarzy, że zostaniesz złapany za wykroczenie albo ku Twojemu zdziwieniu i tak złapany  i poproszony do kontroli, nie ma sensu dyskutować . Musisz zapamiętać , że Policjnat nie wielbłąd pić i jeść musi. Jest tylko kwestią za ile? Tak więc nie denerwuj się i NEGOCJUJ  z nim cenę na miejscu od razu. Jeśli zdecydujesz sie "udowadniać" kto miał rację po wypisaniu mandatu policja zabierze Ci tablice rejestracyjne,  po które musisz zgłosić się w terminie wyznaczonym w piśmie. Tak naprawdę stracisz czas, a może się również  zdarzyć , że mandat będzie o wiele wyższy niż kwota  zaproponowa ustnie.


 

Z doświadczenia wiemy, że

Na nagle kontrole mogą być narażeni turyści wypożyczający samochody, czerwone rejestracje kuszą i są pod obstrzałem lokalnej policji, przygotuj się na ekstra wydatki. W zasadzie zawsze zaczyna się od podania legalnej kwoty mandatu ale wówczas starajmy się zbić jej wysokość do minimum. Spokojnie, stonowanym głosem uświadamiając go że To Policjant ma racje.

 

 

Benzyna

Wynajmując jakikolwiek środek transportu należy pamiętać, że na Jukatanie stacje paliwowe znajdują sie w znacznej odległości jedna od drugiej Mamy tutaj jednego dystrybutora paliwa PEMEX. Najlepiej zaraz przed wyjazdem należy zatankować  bak do pełna - unikniemy wtedy niespodzianki gdy w środku otaczającej nas dżungli staniemy „bo zabrakło benzyny” .  Należy unikać kupowania paliwa w domach z prostej przyczyny po pierwsze mogą nam policzyć bardzo drogo po drugiej mogą nam sprzedać tzw „ paliwo chrzczone”.  Paliwo tutaj nie jest adekwatne do paliwa w Polsce jest słabsze. Pamiętajmy również w trakcie jazdy nawet gdy wskaźnik paliwa pokaże połowę lub więcej i jeśli zdarzy się okazja zawsze do tankuj paliwo do pełna  i w drogę.
Są  dwa rodzaje benzyny - Magna 87PB , i  Premium 93PB

 

 

Na stacjach benzynowych tankowania dokonuje pracownik stacji. Po wyjściu z samochodu podajemy mu kwotę za jaką chcemy zatankować. Jednak należy zachować wszelką ostrożność, gdyż może się zdarzyć , że zostaniemy oszukani. Nie wszędzie tak jest ale niestety tak się zdarza.  Może się zdarzyć. że nie dostaniecie tyle paliwa za ile zapłaciliście. Dlatego radzimy po przyjeździe na stacje, wyjdź z samochodu i towarzysz pracownikowi stacji podczas tankowania. Uważnie kontroluj licznik dystrybutora i przekazując mu pieniądze staraj się płacić wyliczone kwoty. Chcesz tankować za 100 pesos daj mu taką właśnie kwotę. Płacąc banknotem 500 pesowym możesz stać się  ofiarą tzw. "przewalanki".  Dopilnuj aby prawidłowo wydał Ci resztę.

 

Autostrady, drogi szybkiego ruchu i drogi drugorzędne 

 

Sieć dróg w Meksyku jest dobrze rozwinięta. Tworzą ją: autostrady płatne, drogi szybkiego ruchu i drogi drugorzędne.

Na Jukatanie mamy dwie autostrady płatne; Cancun- Merida, Merida – Campeche. Na autostradzie możesz poruszać się z prędkością gdy przebiega przez miasto 90 - 100 km, poza miastem 110 km. Ceny za autostrady zależą od ich długości. Dzięki automatycznemu obliczaniu odległości możesz wyznaczyć trasę i dowiedzieć się ile zapłacisz za autostrady. Sprawdź tutaj Secretaría de Comunicaciones y Transportes 

Pamiętaj, żeby zachować POTWIERDZENIE ZAPŁATY za autostradę, ponieważ jest ono również ubezpieczeniem OC na danym odcinku, w razie uczestnictwa w wypadku niespowodowanego z naszej winy.

W skład tego ubezpieczenia wchodzą szkody w infrastrukturze i w pojazdach oraz opieka medyczna poszkodowanych.

Korzyści z używania autostrad to także usługi tzw. Zielonych Aniołów (Angeles Verdes) – jednostki rządowej, która monitoruje meksykańskie autostrady i udziela pomocy. Numerem pod którym uzyskasz pomoc jest numer 078.

 

 

Drogi wiejskie, drugorzędne są żle oznakowane lub wcale. Utrzymane są w bardzo złym stanie. Najlepiej planując podróżowanie o ile to możliwe unikać poruszania się nimi.

 

 

 

Na drogach szybkiego ruchu nie świadczy się podobnych usług jak na autostradzie, niemniej jednak podróżując nimi, możesz zwiedzać mijane po drodze miasteczka i wioski. Drogi te są zazwyczaj dobrze utrzymane.

Na drogach szybkiego ruchu można się poruszać 90km o ile znaki nie wskazują inaczej.  Jednakże musisz uważać na jeżdżące samochody zupełnie albo źle oświetlone, na pieszych po zmroku niestety mają tendencję do chodzenia środkiem jezdni, na przeszkody w poprzek jezdni tzw TOPES czyli progi zwalniające albo jak kto woli śpiących policjantów,  zwłaszcza przed małymi miejscowościami. Nie zawsze miejsca te są oznakowane.

Ogólnie to jazda jest bezproblemowa jeśli zachowuje się zdrowy rozsądek, przestrzega przepisów i pamięta o zachowaniu ostrożności.

   


 

 

Zapoznaj się z przepisami ruchu drogowego w Meksyku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim I należą do ME TOURS INTERNACIONAL. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.Przedstawione tutaj propozycje programów wycieczek, opisów , wszelkiej treści propozycje są naszymi programami autorskimi, nie zezwala się na ich kopiowanie, przetwarzanie w innej postaci jak i wykorzystywanie propozycji w nich ujętych jako własnych. Kopiowanie, przetwarzanie oraz udostępnianie innym osobom bez zgody autora jest zabronione i egzekwowane na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz. U. Nr 24, Poz.83, Dz. U. Nr 44, Poz. 170 z późniejszymi zmianami).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sieć dróg w Meksyku jest dobrze rozwinięta. Tworzą ją: autostrady płatne, drogi szybkiego ruchu i drogi drugorzędne. Na drogach szybkiego ruchu nie świadczy się podobnych usług jak na autostradzie, niemniej  jednak podróżując nimi, możesz zwiedzać mijane po drodze miasteczka i wioski. Drogi te są zazwyczaj dobrze utrzymane. Na drogach szybkiego ruchu można się poruszać 90km o ile znaki nie wskazują inaczej, jednakże musisz uważać na: jeżdżące samochody zupełnie nie oświetlone, uważać na pieszych po zmroku - mają tendencje do chodzenia środkiem jezdni, uważać na przeszkody w poprzez jezdni tzw TOPES czyli progi zwalniające zwłaszcza przed małymi miejscowościami, w celu ograniczenia szybkości..nie zawsze miejsca te są oznakowane, ogólnie to jazda jest bezproblemowa jeśli zachowuje się zdrowy rozsadek, przestrzega przepisów

Bez względu jakimi drogami podróżujesz pamiętaj o zachowaniu ostrożności.

Na Jukatanie mamy dwie autostrady płatne; Cancun- Merida, Merida – Campeche.

Prędkości drogowe na autostradzie przebiegającej przez miasto 90/100 km, poza miastem 110 km. Ceny za autostrady zależą od ich długości.

Dzięki automatycznemu obliczaniu odległości możesz wyznaczyć trasę i dowiedzieć się ile zapłacisz za autostrady. Sprawdź  Secretaría de Comunicaciones y Transportes  

Pamiętaj, żeby zachować POTWIERDZENIE ZAPŁATY, ponieważ jest ono również ubezpieczeniem OC na danym odcinku, w razie uczestnictwa w wypadku niespowodowanego z naszej winy.  

W skład tego ubezpieczenia wchodzą szkody w infrastrukturze i w pojazdach oraz opieka medyczna poszkodowanych.  Korzyści z używania autostrad to także usługi tzw. Zielonych Aniołów (Angeles Verdes) jednostki rządowej, która monitoruje meksykańskie autostrady i udziela pomocy. Numerem pod którym uzyskasz pomoc jest numer 078. 

Drogi wiejskie, drugorzędne są źle oznakowane lub wcale. Utrzymane są w bardzo złym stanie. Najlepiej planując podróżowanie unikać ich. nalezy w trakcie jazdy poruszajać sie tymi drogami należy zachować szczególną ostrożność.
 

 

 

 

 

tagi: przepisy meksykanskie , przepisy ruchu drogowego w Meksyku, znaki drogowe w meksyku, autostrada w Meksyku, drogi na jukatanie, polskie biuro podrozy w meksyku, topes, policja w meksyku, kontrole w meksyku, kontrole drogowe na Jukatanie,

tags: mexico entero meksyk wycieczki wycieczki fakultatywne po Jukatanie wycieczki fakultatywne w Meksyku Mexico Meksyk Jukatan cenota ikkil cenoty na Jukatanie Coba Tulum Chichen Itza Playa del Carmen Cancun Xcaret Holbox Riviera Maya wycieczka po Jukatanie wycieczki objazdowe Meksyk polskie biuro podróży w Meksyku polscy rezydenci w Meksyku Guadalupe nurkowanie na rafie koralowej wynajem samochodów w Meksyku nieruchomości Meksyk fakultety w Meksyku wycieczki po Ameryce Łacińskiej wakacje Meksyk hotele w Meksyku Gwatemala Belize Ameryka Środkowa Kolumbia Wenezuela Peru Chile Ekwador Argentyna Brazylia Galapagos


Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.

© 2009-2013 mexicoentero.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - SiteMap - Tworzenie stron Xann Internet Solutions - Projekt strony: Ewa Pytel-Skiba

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności