Mexico Entero
Informacje dla podróżnychHistoria MeksykuMeksyk dziśAmeryka ŁacińskaMój MeksykPrzewodnik JukatanNasi partnerzyGaleriaKontakt

PIELGRZYMKA ŚLADAMI bł JANA PAWŁA II SZLAKAMI LA CRISTIADY

PIELGRZYMKA ŚLADAMI bł.JANA PAWŁA II SZLAKAMI LA CRISTIADY          MEKSYK 16 dni

 
 

DZIEŃ 1 PRZYLOT - MEXICO CITY

Zbiórka uczestników na wybranym lotnisku, wylot do jednego z europejskich portów, np. Paryż, Londyn, skąd polecimy dalej do Mexico City. Przylot do Meksyku w godz. wieczornych, spotkanie z polskojęzycznym pilotem i przewodnikiem grupy, przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 2 MEXICO CITY - GUADALUPE - TEOTIHUACAN -  ZOCALO MEXICO CITY 

Śniadanie. Przejazd do jednego z największych w świecie chrześcijańskim sanktuariów maryjnych, do Bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe, głównej Patronki Meksyku i Królowej Obydwu Ameryk. Zwiedzanie Sanktuarium: Bazylika stara i nowa, Wzgórze Tepeyac, Ogród z Ołtarzem Ofiarowania i Świątynia Źródełka. Msza Święta. Czas wolny na osobistą modlitwę i zakupy pamiątek religijnych. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Spacer po głównym placu Miasta Meksyk, tzw. Zocalo: Katedra, Templo Mayor, Pałac Prezydencki ze sławnymi muralami Diego Riviery. Obiad i powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 3 GUANAJUATO - MUZEUM MUMI

Śniadanie. Przejazd w kierunku regionu zwanego El Bajio, do jednego z najpiękniejszych miast kolonialnych Meksyku Guanajuato. Miasto to, podczas epoki kolonialnej, wzbogaciło się na wydobyciu złota i srebra, co odzwierciedla się w pięknej architekturze i sztuce. Na początku XIX wieku było miejscem pierwszej bitwy powstańców pod wodzą ks. Miguela Hidalgo przeciwko Hiszpanom. Spacer po mieście i podziwianie wspaniałej architektury kolonialnej, barokowych kościołów i zacienionych placów. Msza Święta. Wizyta w niezwykłym Muzeum Mumii, gdzie znajdują świetnie zachowane ciała z ostatnich 120 lat. Msza Święta. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 CUBIELTE - RUTA CRISTERA - SAN JUAN DE LOS LAGOS - GUADALAJARA

Śniadanie. Wjazd na wzgórze Cubilete, gdzie znajduje się mierząca 20 metrów, najwyższa w Meksyku, figura Chrystusa Króla. Msza Święta. Przejazd tzw. Szlakiem Chrześcijan (Ruta Cristera). W 1926 roku zostało zatwierdzone prawo o rozdziale Kościoła od Państwa co zaowocowało zawieszeniem kultu chrześcijanskiego i prześladowaniem wierzących. W odpowiedzi tysiące Meksykanów rozpoczęło tzw. Cristiada, wojnę w obronie swoich praw. Wśród ofiar znajdowało się wielu księży, dziś świętych i błogosławionych. Zwiedzanie jednego z najważniejszych, po Guadalupe, Sanktuariów Maryjnych Meksyków w San Juan de los Lagos (tam nie tak dawno przebywał Papież Benedykt XVI podczas swej wizyty w Meksyku). Kolacja i nocleg w Guadalajara.

DZIEŃ 5 GUADALAJARA - ZAPOPAN

Śniadanie. Zwiedzanie Guadalajara, trzeciego pod względem wielkości miasta Meksyku, stolicy stanu Jalisco. Spacer po mieście i zwiedzanie między innymi Teatru Degollado y Hospicjum Cabanas. Wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej w Zapopan, na przedmieściach Guadalajara. Jest to drugie pod względem odwiedzających je pielgrzymów sanktuarium w Meksyku. Co roku pielgrzymuje tam ponad 5 milionów wiernych. Msza Święta w Bazylice. Kolacja i nocleg w Guadalajara.

DZIEŃ 6 QURETARO

Śniadanie. Długi przejazd do pięknego kolonialnego miasta Queretaro. Zwiedzanie Sanktuarium Krzyża Świętego, na terenie, którego rośnie drzewo wydające kolce w kształcie krzyża. Msza Święta. Spacer po starówce Queretaro. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 7 PUEBLA - VERACRUZ

Śniadanie. Zwiedzanie „miasta aniołów“ – Puebla. Zwiedzimy drugą co do wielkości w kraju renesansowo-barokową Katedrę. We wnętrzu zachwyca piękny ołtarz główny przypominający miniaturową rzymską świątynię. Następnie udamy się do Klasztoru Dominikańskiego wraz z Kaplicą Różańcową. Zobaczymy barokowy przepych pozłacanych tynków, aniołów i niebiańskiej orkiestry. Zwiedzimy Starówkę: Rynek Parian. Przejazd do tropikalnego portu Veracruz, najważniejszego portu hiszpańskiego w Nowym Świecie. Spacer. Kolacja i nocleg w Veracruz.

DZIEŃ 8 VERACRUZ  - VILLAHERMOSA - PALENQUE

Śniadanie. Długi przejazd w kierunku pięknego stanu meksykańskiego Chiapas. Po drodze zwiedzanie Parku la Venta w Villahermosa, który łączy w sobie park zoologiczny ze zwierzętami obecnymi w tropikalnym stanie Tabasco z parkiem archeologicznym, w którym znajdują się pozostałości jadnej z najstarszych cywilizacji prekolumbijskich Olmeków, między innymi sławne bazaltowe głowy. Kolacja i nocleg w Palenque.

DZIEŃ 9 PALENQUE - AGUA AZUL - SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS

Po śniadaniu wyjazd do Palenque – dawnego miasta Majów ukrytego w puszczy. Zobaczymy Świątynię Inskrypcji – jedną z dwóch piramid w Meksyku, która jednocześnie była grobowcem słynnego króla Pakala. Wejdziemy do komory, gdzie znajdował się grobowiec jego żony – Czerwonej Królowej. Następnie udamy się do Pałacu Gubernatora, który znany jest ze swojej przepięknej Wieży Obserwacyjnej i płaskorzeźb królów Palenque. Zobaczymy również Świątynie Krzyża i Liściastego Krzyża ze słynnymi attykami, charakterystycznymi tylko i wyłącznie dla Palenque. Na koniec będziemy podziwiać boisko do gry w pelotę, gdzie odbywały się rytualne przedstawienia ruchu planet, Słońca i Księżyca. Po zwiedzaniu krótki spacer w puszczy. Przejazd do wodospadów Agua Azul. Pobyt przy jednym z najpiękniejszych i najbardziej znanych wodospadów stanu Chiapas. Przejazd do San Cristobal de las Casas. Niesamowite miasteczko, które zachowało swój styl kolonialny z czasów hiszpańskich. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 10 SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS - ZINACANTAN - SAN JUAN CHAMULA- TUXLA GUTIEREZ - KANION SUMIDERO - TEHUANTEPEC

Śniadanie. Przejazd do dwóch wiosek indiańskich Zinacantan i San Juan Chamula. Udamy się do jedego z domów rodziny Indian Tzotzil. Poznamy niektóre tradycje domowe, spróbujemy prawdziwych ręcznie pieczonych tortilli. Niezapomnianą będzie wizyta w kościele Jana Chrzciciela w San Juan Chamula, gdzie połączyły się wiara chrześcijańska z rytuałami dawnej wiary pogańskiej Indian Tzotziles. Następnie udamy się w kierunku Tuxtla Gutierrez - miasta położonego nad rzeką Grijalva. Szybkimi łodziami udamy się na dwugodzinny rejs wzdłuż słynnego Kanionu Sumidero, którego ściany osiągają wysokość 100 metrów. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Tehuantepec.

DZIEŃ 11 TEHUANTEPEC - MONTE ALBAN - OAXACA 

Śniadanie. Przepiękną górzystą trasą Sierra Madre przejedziemy do Oaxaca – miasta zbudowanego z zielonego kamienia. Zwiedzimy strefę archeologiczną Monte Alban – strefa zamieszkana przez Zapoteków i Misteków. Poznamy, między innymi, słynne płaskorzeźby tancerzy, które zostały wykonane na blokach skalnych i do dnia dzisiejszego są tematem dyskusji i kontrowersji między archeologami. Przejedziemy do Oaxaca. Wieczorny spacer po malowniczym centrum miasta. Udamy się na halę targową, która swoimi zapachami, kolorytem zachwyca każdego turystę. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 12 OAXACA - TAXCO

Po śniadaniu, przejazd (ok. 9h) do znanego w świecie „srebrnego miasta” - Taxco, będącego narodowym pomnikiem historycznym Meksyku. Kolacja i nocleg w Taxco, w hotelu z pięknym widokiem na miasto.

DZIEŃ 13 TAXCO - ACAPULCO

Po śniadaniu zwiedzimy miasto Taxco: punkty widokowe, Zocalo, Kościół Św. Pryscylli z różowego kamienia i Św. Sebastiana – perły architektury barokowej. Zapoznamy się z historią wydobycia srebra w Taxco. Czas wolny. Wyjazd do „perły Pacyfiku” Acapulco. Wypoczynek w Acapulco na złocistych plażach, skąpanych w tropikalnym słońcu w formule all inclusive.

DZIEŃ 14 ACAPULCO

Śniadanie. Wypoczynek na plaży. Pobyt w formule all inclusive.

DZIEŃ 15 ACAPULCO - VISTA HERMOSA - MEXICO CITY

Śniadanie, po którym przejazd do Mexico City słynną „Autostradą Słońca”. Podróż umilą nam niezapomniane widoki górskich krajobrazów. Po drodze postój w urokliwej hacjendzie Corteza  Vista Hermosa i obiad. Transfer na lotnisko i wylot do Europy.

DZIEŃ 16 POWRÓT DO KRAJU.

Przylot do jednego z europejskich portów lotniczych, wylot na docelowe lotnisko, powrót w godz. wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Cena pielgrzymki: skontaktuj się z nami

Cena zawiera:

 

Bilety lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi

Zakwaterowanie w Hotelach 4**** (kat.lokalnej), pokoje dwuosobowe z łazienkami

Śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Acapulco

Napiwki w hotelach i restauracjach

 
Transfery i transport klimatyzowanym busem

Bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu

Opiekę i informacje przewodnika-pilota w j.polskim podczas pobytu w Meksyku

Ubezpieczenie KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 25 000 € i NNW do 2500 €

 
Cena nie zawiera:

napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive w Acapulco

napiwków dla kierowcy i przewodnika (ok. 30 usd/os.)
 
opieki pilota podczas przelotów do i z Meksyku.

Transferów na i z wybrane lotnisko wylotu - możliwość organizacji za dodatkową opłatą

 
Uwagi:

dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu

przewidziana codzienna Msza Św.
 
 
na życzenie możliwy pok. 1-os.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

tagi: GUADALUPE, Meksyk, MIASTO MEKSYK - PLAC TRZECH KULTUR - GUADALAJARA .TEOTIHUACAN, - MUZEUM ANTROPOLOGICZNE - ZOCALO - PASEO DE LA REFORMA - CHAPULTEPEC , aztekowie,

tags: mexico entero meksyk wycieczki wycieczki fakultatywne po Jukatanie wycieczki fakultatywne w Meksyku Mexico Meksyk Jukatan cenota ikkil cenoty na Jukatanie Coba Tulum Chichen Itza Playa del Carmen Cancun Xcaret Holbox Riviera Maya wycieczka po Jukatanie wycieczki objazdowe Meksyk polskie biuro podróży w Meksyku polscy rezydenci w Meksyku Guadalupe nurkowanie na rafie koralowej wynajem samochodów w Meksyku nieruchomości Meksyk fakultety w Meksyku wycieczki po Ameryce Łacińskiej wakacje Meksyk hotele w Meksyku Gwatemala Belize Ameryka Środkowa Kolumbia Wenezuela Peru Chile Ekwador Argentyna Brazylia Galapagos


Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.

© 2009-2013 mexicoentero.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - SiteMap - Tworzenie stron Xann Internet Solutions - Projekt strony: Ewa Pytel-Skiba

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności