Mexico Entero
Informacje dla podróżnychHistoria MeksykuMeksyk dziśAmeryka ŁacińskaMój MeksykPrzewodnik JukatanNasi partnerzyGaleriaKontakt

Pielgrzymka do Matki Boskiej Guadalupe

 

PROGRAM PIELGRZYMKI:

 

Dzień 1: 

Przylot do Meksyku, transfer do hotelu, kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 2:

Śniadanie. Przejazd na Plac III Kultur, na którym w sposób symboliczny spotykają się trzy kultury tworzące dzisiejszy Meksyk: kultura aztecka, hiszpańska i metyska. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe: Stara i Nowa Bazylika, Wzgórze Objawień, Templo del Pocito. Msza Święta. Czas wolny na osobistą refleksję i zakupy pamiątek religijnych. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Obiad i powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 3:

Śniadanie. Zwiedzanie starożytnego miasta wielkiej cywilizacji Tolteków w Tula, kolebce sławnych atlantów i boga Quetzalcoatla. Przejazd do pięknego kolonialnego miasta Queretaro. Zwiedzanie Sanktuarium Krzyża Świętego, na terenie, którego rośnie drzewo wydające kolce w kształcie krzyża. Msza Święta. Spacer po starówce Queretaro. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 4: 

Śniadanie. Wejście na największą piramidę świata w Cholula i zwiedzanie uroczego synkretycznego kościółka w Tonantzintla. Przejazd obrośniętą kaktusami drogą do Oaxaca i zwiedzanie miasta: Kościół Św. Dominika, główny plac miasta z kościołem katedralnym, a na koniec wizyta na miejscowym targu i w sklepie z wyrobami z czekolady. Msza Święta. Kolacja i nocleg w Oaxaca.

Dzień 5:

Śniadanie. Msza Święta. Zwiedzanie położonego na wzgórzu, niegdyś najważniejszego miasta antycznych Zapoteków Monte Alban. Przejazd do małej wioski Santa Maria del Tule, gdzie znajduje się największe, pochodzące z rodziny cypryśników, drzewo obydwu Ameryk. Zwiedzanie fabryki produkującej mezcal, miejscowy trunek z agawy z robakiem. Obiad. Nocleg w Puebla.

Dzień 6:

Śniadanie. Spacer po uroczym kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej. Przejazd w kierunku sławnego ze sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Wjazd na punkty widokowe, spacer ulicami miasta, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca. Msza Święta. Czas wolny, obiad i zakwaterowanie w hotelu z pięknym widokiem na miasto. Nocleg w Taxco.

Dzień 7:

Śniadanie. Msza Święta. Zwiedzanie jednego z największych w Meksyku systemu jaskiń w Cacahuamilpa. Ponad godzinny spacer po jaskini i podziwianie stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów i innych formacji skalnych. Przejazd w kierunku „perły Pacifiku” Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do morza.

Dzień 8:

Odpoczynek - all inclusive w Acapulco.

Dzień 9:

Odpoczynek - all inclusive w Acapulco.

Dzień 10:

Ostatnie chwile wypoczynku na plaży i przejazd w kierunku Miasta Meksyk. Po drodze krótki postój i obiad w Hacjendzie Korteza a także zwiedzanie “miasta wiecznej wiosny” Cuernavaca. Msza Święta. Nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 11:

Śniadanie. Spacer po głównym placu Miasta Meksyk, tzw. Zocalo: Katedra, Templo Mayor, Pałac Prezydencki ze sławnymi muralami Diego Riviery. Pożegnanie z meksykańską ziemią w Guadalupe. Msza Święta. Transfer na lotnisko i wylot do Europa.

Cena zawiera:

- hotele 3, 5 gwiazdkowe (według kategorii europejskiej), pokoje dwuosobowe z łazienkami

- śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Playa del Carmen

- napiwki w hotelach i restauracjach

- transfery i transport klimatyzowanym autobusem

- bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu

- przewodnika -pilota po polsku

- Msze Święte w kościołach i poza nimi (Księżą muszą posiadać ważny celebret i wsiąść ze sobą walizkę do odprawiania Mszy Świętych)

Cena nie zawiera:

- napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive

- napiwków dla kierowcy i przewodnika

- biletów lotniczych na trasie WAW-MEX-WAW I CUN – MEX

 

 

Proponowany przez nas program to tylko przykład, jeśli macie Państwo coś do dodania proszę pisać. Szczegółowych informacji udzielamy pod adresem pawel@mexicoentero.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim I należą do ME TOURS INTERNACIONAL. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.Przedstawione tutaj propozycje programów wycieczek, opisów , wszelkiej treści propozycje są naszymi programami autorskimi, nie zezwala się na ich kopiowanie, przetwarzanie w innej postaci jak i wykorzystywanie propozycji w nich ujętych jako własnych. Kopiowanie, przetwarzanie oraz udostępnianie innym osobom bez zgody autora jest zabronione i egzekwowane na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz. U. Nr 24, Poz.83, Dz. U. Nr 44, Poz. 170 z późniejszymi zmianami).

tagi: GUADALUPE, Meksyk, MIASTO MEKSYK - PLAC TRZECH KULTUR - GUADALUPE .TEOTIHUACAN, - MUZEUM ANTROPOLOGICZNE - ZOCALO - PASEO DE LA REFORMA - CHAPULTEPEC , aztekowie,

tags: mexico entero meksyk wycieczki wycieczki fakultatywne po Jukatanie wycieczki fakultatywne w Meksyku Mexico Meksyk Jukatan cenota ikkil cenoty na Jukatanie Coba Tulum Chichen Itza Playa del Carmen Cancun Xcaret Holbox Riviera Maya wycieczka po Jukatanie wycieczki objazdowe Meksyk polskie biuro podróży w Meksyku polscy rezydenci w Meksyku Guadalupe nurkowanie na rafie koralowej wynajem samochodów w Meksyku nieruchomości Meksyk fakultety w Meksyku wycieczki po Ameryce Łacińskiej wakacje Meksyk hotele w Meksyku Gwatemala Belize Ameryka Środkowa Kolumbia Wenezuela Peru Chile Ekwador Argentyna Brazylia Galapagos


Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.

© 2009-2013 mexicoentero.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - SiteMap - Tworzenie stron Xann Internet Solutions - Projekt strony: Ewa Pytel-Skiba

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności