Mexico Entero
Informacje dla podróżnychHistoria MeksykuMeksyk dziśAmeryka ŁacińskaMój MeksykPrzewodnik JukatanNasi partnerzyGaleriaKontakt

Pielgrzymka do Wenezueli do NUESTRA SENORA DE COROMOTO

 

PIELGRZYMKA DO NUESTRA SENORA DE COROMOTO

Przykładowy program pielgrzymki, codzienne msze św.

 

Dzień 1: przylot - Lizbona

Zbiórka na lotnisku w hali odlotów. Wylot samolotu rejsowego do Lizbony, transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2:  Lizbona - Caracas

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Lizbonie, wylot do Caracas. Powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu w okolicy Caracas, kolacja, nocleg.

Dzień 3: Caracas - El Hatillo - Las Mercedes - Caracas

Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie miasta: Domu Simon Bolivar El Liberatador, wyzwoliciela Wenezueli spod panowania hiszpańskiego, Muzeum Boliwaryjskiego, Katedry w Caracas, Panteonu Narodowego - (miejsce spoczynku bohatera narodowego Simona Bolivara). Następnym kierunkiem zwiedzania jest El Hatillo ze swoim sławnym barokowym kościołem, który jest symbolem miasta. Pod koniec wjazd na taras widokowy Las Mercedes – skąd rozciąga się panorama Caracas. Warto wspomnieć, iż miasto uniwersyteckie Caracas zostało wpisane w 2000 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta i Msza Święta w Narodowym Sanktuarium Naszej Pani z Coromoto. Przyjazd do hotelu, kolacja, nocleg.

 Dzień 4: Aragua - Puerto Cabello - Tucacas

Po śniadaniu wyjazd do Hacienda Santa Teresa. Na miejscu zwiedzanie najstarszej w Wenezueli destylarni i rozlewni rumu. Opcjonalnie możliwość przejażdżki pociągiem po całym obiekcie wraz z degustacją regionalnych specjałów. Następnie przejazd do parku narodowego Henry Pitter. Jest to najstarszy park narodowy w Wenezueli, pokryty lasem równikowym, jest domem dla setek gatunków ptaków oraz sięgających nawet 50 metrów drzew. Następnie przejazd przez stare miasto portowe Puerto Cabello. Port ten odgrywał ważną rolą w handlu kawą, kakao, wełną i posiadał jedną z najlepszych zatok w tzw. Nowym Świecie. Jest to też miejsce narodzin Francesco de Mirandy (drugiego bohatera wenezuelskiego po Simonie Bolivarze). Przyjazd do miasta Tucacas. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

 Dzień 5: Tucacas - Barquisimeto

Po śniadaniu całodniowy pobyt na plażach Punta Brava w Parku Morrocoy w Tucacas. Park słynie z przepięknych wysp i z ciepłej wody, snurkowania i wypoczynku na plaży. Opcjonalnie możliwość rejsu po zatoce, gdzie można obserwować rozciągające sie formacje rafy koralowej bogatej w wiele gatunków ryb (dodatkowo płatne). Pod koniec dnia wyjazd do Barquisimeto. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

 Dzień 6: Barquisimeto -  Tintorero - Guanare - Llandera

Po śniadaniu wyjazd do Tintorero – kolebki rzemieślnictwa, gdzie można zakupić pamiątki od rdzennych Indian. Następnie do Quibor – najważniejszego obszaru archeologicznego w kraju gdzie znajdują się pozostałości po pierwszych osadnikach liczące nawet 5000 lat. Następnie przejazd do Guanare – miejsca objawienia się Świętej Marii z Coromoto – patronki Wenezueli. Jest to największa budowla religijna poświęcona objawieniu. Została ona poświęcona przez Jana Pawła II podczas jego wizyty w 1996 roku na inauguracji otwarcia, oraz nazwana przez papieża Benedykta najważniejszą świątynią w kraju. Ostatnim miastem na trasie jest miasto Barinas sławne z więzienia, w którym na chwilę obecną znajduje się Dom Kultury. Przyjazd do Llandera. Nocne, pełne emocji odkrywanie świata roślin i zwierząt. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 7: Llandera - Otter Port - Llandera

Po śniadaniu przejazd na spotkanie z delfinami słodkowodnymi (dodatkowo płatne). Dla reszty zwiedzanie Otter Port. Miasto miało charakter handlowy ze względu na swoje położenie. Niegdyś ważne, liczące sie w licznych wojnach i powstaniach, teraz zapomniane. Popołudniu rejs promem przez rzekę Orinoko i kąpiel w prądach rzeki. Wieczorem przyjazd do hotelu oraz wieczorne wyjście/ spacer na łono natury. Kolacja i nocleg.

Dzień 8: Llandera - Merida

Po śniadaniu przejazd najwyżej położoną autostradą przez wysokie Andy w kierunku Meridy. Na trasie możemy podziwiać wspaniałe widoki i krajobrazy łańcuchów górskich (m.in. Pico El Aguila 4118 m n.p.m) otulone chmurami i roślinnością. Rosną tu charakteryzujące unikalny ekosystem Paramo kwiaty frailejones zwane „szarymi mnichami”. Podczas przejazdu do Meridy można również zaobserwować unikalną architekturę, a w szczególności San Rafael de Mucuchies – starą wioskę, w stylu kolonialnym. Przyjazd do Meridy – drugiego po Caracas miasta z największym uniwersytetem. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9: Merida - Porlamar - Margarita/Coche

Po śniadaniu wyjazd na lotnisko w El Vigia. Przelot wewnętrzny do Porlamar przez Caracas. Zakwaterowanie w hotelu na Margaricie lub Coche.

Dzień 10 - 11: Margarita lub Coche

Pobyt wypoczynkowy w hotelu na Margaricie lub Coche. Możliwość korzystania z imprez fakultatywnych. Wyżywienie podczas pobytu all inclusive.

Dzień 12: Margarita lub Coche - Porlamar - Caracas - Lizbona - wylot

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Porlamar. Przelot do Caracas. Przelot do Lizbony. W godzinach popołudniowych wylot do Polski.

Dzień 13: przylot

Przylot do Polski

 

 Po szczegółowe informacje napisz do nas  pawel@mexicoentero.pl

 

 

 

 

 

 

 

Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim I należą do ME TOURS INTERNACIONAL. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.Przedstawione tutaj propozycje programów wycieczek, opisów , wszelkiej treści propozycje są naszymi programami autorskimi, nie zezwala się na ich kopiowanie, przetwarzanie w innej postaci jak i wykorzystywanie propozycji w nich ujętych jako własnych. Kopiowanie, przetwarzanie oraz udostępnianie innym osobom bez zgody autora jest zabronione i egzekwowane na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz. U. Nr 24, Poz.83, Dz. U. Nr 44, Poz. 170 z późniejszymi zmianami).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tags: mexico entero meksyk wycieczki wycieczki fakultatywne po Jukatanie wycieczki fakultatywne w Meksyku Mexico Meksyk Jukatan cenota ikkil cenoty na Jukatanie Coba Tulum Chichen Itza Playa del Carmen Cancun Xcaret Holbox Riviera Maya wycieczka po Jukatanie wycieczki objazdowe Meksyk polskie biuro podróży w Meksyku polscy rezydenci w Meksyku Guadalupe nurkowanie na rafie koralowej wynajem samochodów w Meksyku nieruchomości Meksyk fakultety w Meksyku wycieczki po Ameryce Łacińskiej wakacje Meksyk hotele w Meksyku Gwatemala Belize Ameryka Środkowa Kolumbia Wenezuela Peru Chile Ekwador Argentyna Brazylia Galapagos


Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.

© 2009-2013 mexicoentero.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - SiteMap - Tworzenie stron Xann Internet Solutions - Projekt strony: Ewa Pytel-Skiba

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności