Mexico Entero
Informacje dla podróżnychHistoria MeksykuMeksyk dziśAmeryka ŁacińskaMój MeksykPrzewodnik JukatanNasi partnerzyGaleriaKontakt

Pielgrzymka do Argentyny Szlakami Misji Jezuickich

 

Pielgrzymka do Argentyny Szlakami Misji Jezuickich

 

 

DZIEŃ 1: wylot
Odprawa bagażowo-paszportowa na lotnisku Warszawa-Okęcie. Wylot do Buenos Aires przez jeden z europejskich portów lotniczych.
 
 
DZIEŃ 2: przylot - Buenos Aires
Lądowanie na lotnisku w Buenos Aires. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny do dyspozycji uczestników wycieczki na (zakupy, samodzielne zwiedzanie Buenos Aires). Powrót do hotelu. Nocleg
 

DZIEŃ 3: Buenos Aires - Lujan Bazylika Matki Boskiej w Lujan

Śniadanie. Zapraszamy na całodniową wycieczkę do Bazyliki Matki Boskiej w Lujan – miejsca, które jest najważniejszym w Argentynie celem pielgrzymek. Koronacji cudownego wizerunku Nuestra Senora de Lujan dokonał w 1887 roku Ojciec Święty Leon XII. Budowę obecnej, wspaniałej neogotyckiej bazyliki (104 m długości, 68 m szerokości i 106 m wysokości) ukończono w roku 1935. W dwóch wieżach znajdują się nisze z 16 figurami Apostołów i Ewangelistów, w nawach bocznych jest 16 ołtarzy i 24 kaplice. W podziemiach bazyliki umieszczono kopie wizerunków Matki Bożej, czczonych na całym świecie, wśród nich obraz Jasnogórskiej Madonny. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 4: Buenos Aires - Cordoba

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Cordoby - pięknym, położonym u stóp gór Sierra de Cordoba mieście. Po przybyciu na miejsce zapraszamy na wycieczkę po Cordobie. Z okresu kolonialnego zachowało się tutaj wiele cennych zabytków. Najbardziej interesującą częścią miasta jest tzw. Manzana Jesuítica, w której znajduje się wiele XVII-wiecznych budynków związanych z działalnością zakonu jezuitów, m.in. budynki uniwersyteckie, szkoła Montserrat, kościół Towarzystwa Jezusowego (Compañía de Jesús) oraz pięć pojezuickich gospodarstw rolnych tzw. estancias. Dzielnica ta została w 2000 wpisana listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ 5: Cordoba - szlakiem misji jezuickich

Śniadanie. Zapraszamy na zwiedzanie niektórych spośród 30 znajdujących się tutaj pozostałości po misjach jezuickich.  Jezuici przybyli do Ameryki Południowej w ślad za konkwistadorami hiszpańskimi, już w latach 80. szesnastego stulecia. Zaprosił ich tam pierwszy biskup Tucuman (dzisiaj miasto i prowincja w Argentynie), Francisco de Vittoria. Dalszą część historii związaną z ich obecnością na tych terenach opowie nam przewodnik. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 6: Szlakiem misji jezuickiej

Śniadanie. Zwiedzanie kolejnych ruin jezuickiej misji. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 7: Cordoba - Buenos Aires - Iguazu

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Cordobie, przelot do Buenos Aires, a następnie transfer do hotelu w Foz do Iguazu. Zakwaterowanie, obiad i czas wolny.

DZIEŃ 8: Szlakiem misji jezuickich - Wodospady Iguazu ( po stronie brazylijskiej)

Śniadanie. Wycieczka do ruin misji jezuickich. Następnie przejazd do wodospadów Iguassu (po stronie brazylijskiej) jednego z najbardziej malowniczych miejsc Ameryki Południowej. Kilkanaście kilometrów od swojego ujścia do Parany rzeka pokonuje wysokie progi. Już z daleka słychać nieustanny szum i głuchy pomruk spadającej wody, ale nic jeszcze nie zapowiada widoku, który otwiera się nieco niżej, na początku betonowej ścieżki biegnącej zboczem kanionu. Widok ten przechodzi wszelkie wyobrażenia. Ze skalnego progu długiego na ponad trzy kilometry spadają masy spienionej wody w dziesiątkach wodospadów: od małych aż po gigantyczne zwały wodne. Ziemia niemalże drży pod uderzeniami tysięcy ton wody spadających nieustannie z wysokości siedemdziesięciu metrów”.

DZIEŃ 9: Iguazu -  Wodospady Iguazu (po stronie Argentyńskiej)

Śniadanie. Wycieczka do wodospadów Iguassu po stronie argentyńskiej. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 10: Iguazu - Buenos Aires

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Buenos Aires. Wycieczka po mieście – stolicy Argentyny, która ze swoją zielenią, gąszczem ulic, licznymi kościołami oraz malowidłami na fasadach domów, jest najbardziej wytwornym i kolorowym miastem południowoamerykańskim. Zobaczymy dzielnicę Starego Miasta z Plaza de Mayo, katedrą i teatrem, dzielnicę Recoleta z ekstrawaganckimi restauracjami oraz dzielnicę San Telmo z targiem antyków i brukowanymi uliczkami. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie nocleg.

DZIEŃ 11: Buenos Aires - wylot

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Buenos Aires i wylot do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych.

 

ŚWIADCZENIA:

 - śniadania i obiado-kolacje

- opieka pilota-przewodnika na całej trasie

 - transport klimatyzowanym samochodem lub autokarem

 - hotele wg. programu

 - pokoje dwuosobowe z łazienką

 - bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i parków narodowych

 - rezerwacje codziennej Mszy Świętej

 

 

 

 W sprawie cen i terminów prosimy o kontakt pawel@mexicoentero.pl

 

Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim I należą do ME TOURS INTERNACIONAL. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.Przedstawione tutaj propozycje programów wycieczek, opisów , wszelkiej treści propozycje są naszymi programami autorskimi, nie zezwala się na ich kopiowanie, przetwarzanie w innej postaci jak i wykorzystywanie propozycji w nich ujętych jako własnych. Kopiowanie, przetwarzanie oraz udostępnianie innym osobom bez zgody autora jest zabronione i egzekwowane na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz. U. Nr 24, Poz.83, Dz. U. Nr 44, Poz. 170 z późniejszymi zmianami).

tags: mexico entero meksyk wycieczki wycieczki fakultatywne po Jukatanie wycieczki fakultatywne w Meksyku Mexico Meksyk Jukatan cenota ikkil cenoty na Jukatanie Coba Tulum Chichen Itza Playa del Carmen Cancun Xcaret Holbox Riviera Maya wycieczka po Jukatanie wycieczki objazdowe Meksyk polskie biuro podróży w Meksyku polscy rezydenci w Meksyku Guadalupe nurkowanie na rafie koralowej wynajem samochodów w Meksyku nieruchomości Meksyk fakultety w Meksyku wycieczki po Ameryce Łacińskiej wakacje Meksyk hotele w Meksyku Gwatemala Belize Ameryka Środkowa Kolumbia Wenezuela Peru Chile Ekwador Argentyna Brazylia Galapagos


Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.

© 2009-2013 mexicoentero.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - SiteMap - Tworzenie stron Xann Internet Solutions - Projekt strony: Ewa Pytel-Skiba

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności