Mexico Entero
Informacje dla podróżnychHistoria MeksykuMeksyk dziśAmeryka ŁacińskaMój MeksykPrzewodnik JukatanNasi partnerzyGaleriaKontakt

Nurkowanie zwiedzanie wypoczynek

PROGRAM
Dzień 1

Przylot do Cancun. Przywitanie i spotkanie z przewodnikiem, transfer do hotelu w Playa del Carmen. Zakwaterowanie w hotelu z opcją „all inclusive” 4*, wypoczynek po podróży. Nocleg w Playa del Carmen.

Dzień 2 – 3.  Chichen Itza – Ikkil – Valladolid – Merida – Uxmal  - Celestun

Program wycieczki Jukatan 2 dni

Dzień 1
Śniadanie. Wyjazd z hotelu . Przejazd do Valladolid. Spacer po kolonialnym miasteczku Valladolid – zocalo , kosciół parafialny. Przejazd do prekolumbijskiego miasta założonego przez Majów Chichen Itza, wpisanego w 1988 roku na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a w 7 lipca 2007 ogłoszonego jednym z Siedmiu Nowych Cudów Świata. Podziwianie wyjątkowego połączenia architektury Majów i Tolteków: Piramida Kukulkana, Obserwatorium Astronomiczne, Boisko do Gry w Pelotę, Świątynia Tysiąca Kolumn, Świątynia Jaguara, Świątynia Wojowników, Święta Studnia. Czas wolny na zakupy rzemiosła i pamiątek. Obiad i możliwość kąpieli w cenocie Ikkil. Przejazd do stolicy Jukatanu Meridy. Dla chętnych nocny spacer po placu głównym miasta. Nocleg w Meridzie.
 
Dzień 2:
Śniadanie. Zwiedzanie stolicy szlaku Puuc Uxmal: Pałac Namiestnika, Czworokąt Mniszek, Wielka Piramida, Piramida Wróżbity, Boisko do Gry w Pelotę, Gołębnik. Wyjazd w kierunku małej wioski rybackiej Celestun. Rejs łódką w poszukiwaniu różowych flamingów, kanał namorzynowy. Odpoczynek na plażach Zatoki Meksykańskiej. Obiad. Powrót do hotelu w Playa del Carmen.
 
Dzień 4.
Czas wolny. Odpoczynek. 
 

Dzień 5. Tulum – Coba – snorkeling na rafie koralowej z żółwiami
Przejazd do malowniczo usytuowanego nad brzegami Morza Karaibskiego miasteczka - miejsca żółwi. Snorkeling na drugiej pod względem wielkości rafie koralowej na świecie wśród żołwi, płaszczek i wielokolorowych ryb. Wycieczka do przepięknych ruin miasta Majów malowniczo położonych na karaibskim klifie. Zwiedzanie Świątyni Fresków, Świątyni Zstępującego Boga, Świątyni Wiatru i prekolumbijskich domów mieszkalnych: Dom Kolumn, Dom Halach Uinic, Dom Chultuna. Obiad w meksykanskiej restauracji przy Lagunie. Przejazd do ukrytego w sercu jukatańskiej dżungli jednego z największych ośrodków Majów - Coba. Jazda rowerem lub rikszami po kamiennych drogach zwanych sacbe. Podziwianie najważniejszych budowli miasta: Boiska do Gry w Pelote, Zespół Malowideł oraz największej na Jukatanie liczącej 42 metry Wielkiej Piramidy - Nohoch Mul. Obiad Powrót do hotelu.
 

Dzień 6.
Czas wolny. Odpoczynek. 

Dzień 7. Śladami Mówiącego Krzyża
Śniadanie. Wyprawa w poszukiwaniu i eksploracji współczesnego świata Majów. Wczesnym rankiem wyjazd z hotelu w kierunku Felipe Carrillo Puerto. Wizyta na targu. Przejazd do świętego i nie zawsze dostępnego dla „białych” Sanktuarium Mówiącego Krzyża nierozerwalnie związanego z historią jukatańskich Majów. Wizyta w jednej z wiosek Majów, do której nie docierają turyści: spacer po wiosce, wizyty w domach. Wizyta u prawdziwego kapłana religii Majów. Uczestnictwo w rytuale błogosławieństwa, oczyszczania zakończonego relaksującą kąpielą w cenocie. Obiad. Powrót do hotelu.

Dzień 8
Śniadanie. Spotkanie w bazie. Przejazd, nurkowanie w cenocie - Gran Cenota & Calavera. Powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg w Playa del Carmen.
 
Dzień 9
Śniadanie. Przejazd do miejsca nurkowania – cenot. Nurkowanie w cenotach Chac-Mool, Kukulkan. Powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg w Playa del Carmen.
 
Dzień 10
Śniadanie. Przejazd do cenoty Dos Ojos , dodatkowo nurkowanie nocne na rafie Moc -Che. Powrot do hotelu Czas wolny. Nocleg w Playa del Carmen.
 
Dzień 11
Śniadanie. Przejazd na nurkowanie w cenocie Angelina & Car Wash . Powrot do hotelu. Czas wolny. . Nocleg w Playa del Carmen.
 
Dzień 12
Śniadanie. Rano transfer na Cozumel. Nurkowania na drugiej pod względem wielkości rafie koralowej na Cozumelu (Santa Rosa). Transfer powrotny do hotelu. Nocleg w Playa del Carmen.
 
Dzień 13
Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w Playa del Carmen.
 
Dzień. 14
Ostatnie chwile odpoczynku. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Cancun i wylot.
 
Cena zawiera: 

transport z/do hotelu , bilety wstępu, każdego dnia 1 butelka wody mineralnej nie gazowanej w trakcie wycieczek, obiad , opiekę polskojęzycznego przewodnika w trakcie trwania wycieczek, maska, rurka i kapok w przypadku wycieczek z opcja snorkelingu, opłaty za: rikszę, łodzie. W trakcie wycieczki Jukatan 2 dni - 1 śniadanie, 2 obiady. Program zwiedzania wg opisu. Nocleg w hotelu 3* w pokojach dwuosobowych podczas wycieczki Jukatan 2 dni, w Playa del Carmen do wyboru – Hotel 4*opcja all inclusive Reef Playacard (możliwość zakwaterowania w pokoju SGL za dopłatą) lub Hotel Tukan & Beach Club 4* bez posilkow lub z posilkami.5 dni nurkowych wg. opisu: 8 nurkowań cenoty, w tym 1 nurkowanie noca,2 nurkowania na rafie koralowej na Cozumelu + prom, transfery, posiłki: woda, obiad w restauracji, butle z powietrzem, balast, opieka lokalnego przewodnika nurkowego / instruktora w jezyku hiszpanskim lub angielskim,

Cena nie zawiera:

-  biletow lotniczych

- opłat za filmowanie na strefach archeologicznych, zwyczajowych, uznaniowych napiwków dla kierowcy, opłat za napoje do posiłku,

-  ubezpieczenia, dopaty do pokoju jednoosobowego

-  sprzętu nurkowego innego niż wymieniony (możliwość wypożyczenia na miejscu); redukcji INT – DIN; - Oplat za sprzet - 25 usd /dzien

-  napiwków dla kierowców ok. 2 usd od osoby

- opłat za napoje w trakcie wycieczek fakultatywnych
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim I należą do ME TOURS INTERNACIONAL. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony. Nasze propozycje są naszymi programami autorskimi, nie zezwala się na ich kopiowanie, przetwarzanie w innej postaci jak i wykorzystywanie propozycji w nich ujętych jako własnych. Kopiowanie, przetwarzanie oraz udostępnianie innym osobom bez zgody autora jest zabronione i egzekwowane na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz. U. Nr 24, Poz.83, Dz. U. Nr 44, Poz. 170 z późniejszymi zmianami).

 

tagi: nurkowanie na Jukatanie, nurkowanie w cenotach, grand cenota, Dos Ojos, cenoty, kursy nurkowe w meksyku, Playa del carmen kursy nurkowe, nurki, nurkowanie na Cozumelu, nurkowanie w Puerto Morelos,

tags: mexico entero meksyk wycieczki wycieczki fakultatywne po Jukatanie wycieczki fakultatywne w Meksyku Mexico Meksyk Jukatan cenota ikkil cenoty na Jukatanie Coba Tulum Chichen Itza Playa del Carmen Cancun Xcaret Holbox Riviera Maya wycieczka po Jukatanie wycieczki objazdowe Meksyk polskie biuro podróży w Meksyku polscy rezydenci w Meksyku Guadalupe nurkowanie na rafie koralowej wynajem samochodów w Meksyku nieruchomości Meksyk fakultety w Meksyku wycieczki po Ameryce Łacińskiej wakacje Meksyk hotele w Meksyku Gwatemala Belize Ameryka Środkowa Kolumbia Wenezuela Peru Chile Ekwador Argentyna Brazylia Galapagos


Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.

© 2009-2013 mexicoentero.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - SiteMap - Tworzenie stron Xann Internet Solutions - Projekt strony: Ewa Pytel-Skiba

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności