Mexico Entero
Informacje dla podróżnychHistoria MeksykuMeksyk dziśAmeryka ŁacińskaMój MeksykPrzewodnik JukatanNasi partnerzyGaleriaKontakt

Nurkowanie na rafie koralowej

 

Playa del Carmen to piękna miejscowość usytuowana nad turkusowym Morzem Karaibskim. Nurkowanie wzdłuż wybrzeża pozwala na podziwianie fauny i flory podwodnego świata, w bardzo wygodny i relaksujący sposób. temperatura w morzu wynosi od 26°C do 30°C. Widoczność waha się w zależności od warunków pogodowych od 20 m do 30 m. W bezpośrednim sąsiedztwie Playa del Carmen położona jest Wyspa Cozumel - kultowe miejsce dla nurków z całego świata. Widzialność pod wodą wynosi średnio 60 - 80 m. Przy Cozumelu jest dużo lepsza przejrzystość wody. Kolor wody, piaszczyste plaże, zupełnie inny kolor piasku robi niesamowite wrażenie na każdym. Poniżej proponujemy Państwu nasze propozycje nurkowań na rafie koralowej w Playa del Carmen i na Cozumelu.

 

 

 

CEREBROS
Nazwa pochodzi od wyglądu koralowców (mózg). Płytka rafa koralowa głębokości do13 m. W zasadzie wykonuje sie na niej drugie nurkowanie, po nurkowaniu na Los Arcos. Nie występują tu prądy wodne.

LOS ARCOS
Nazwa pochodzi od formacji w kształcie łuków i zapierającego dech w piersiach "muru". W pobliżu można spotkać żółwie, a w dni chłodniejsze także rekina - bull shark. Maksymalna głębokość rafy do 29 m. Prądy od średnich do mocnych.
 
 
 
 
 
PARED VERDE
Piękna zielona ściana z koralowców na głębokości od 20 do 30 m. Występują tu prądy od średnich do mocnych. Można tu spotkać obok żółwii, mureny, a w dni chłodniejsze także bull sharka.
 
MAC-CHE
Rafa występująca na głębokości do 13 m. Raj dla nurków. Piękna fauna i flora. Rafa zakończona jest tunelem, w którym znajdują się kolonie wielobarwnych ryb tropikalnych. Spotkać tam można również moreny i pływające w jej górnych partiach żółwie.
 
 
 
 
CHUN-ZUMBUL
Wspaniała o piaszczystym dnie i lekkim prądzie najdłuższa rafa koralowa. Raj dla nowicjuszy. Na głębokości do 12 m spotkać tu można mureny, homary, a na jej szczycie duże ławice ryb tropikalnych - jack.
 
JARDINES
Nazwa rafy pochodzi od obfitej ilości roślinności, zwłaszcza gąbek i koralowców twardych. Raj dla nowicjuszy. Lekkie prądy, bogata fauna i flora na głębokości do 11 m.
 
 
 
 
SABALOS
Pięknie usytuowana na głębokości do15 m. Zbudowana z tuneli, oczek i półek. Miejsce dla muren i homarów. Występują tu również żerujące u szczytu rafy baracudy. Prądy od słabych do silnych.
 
TORTUGAS
Jedno z najbardziej interesujących miejsc nurkowych na wybrzeżu pod względem obserwacji żółwi morskich, które występują tu przez cały rok. Nurkowania na głębokości od 16 do 25 m. Występują silne prądy. Widoczność do 45 m.
 
MAMA VIÑA
Wrak zatopionego w 1995 roku krewetkowca, który leży na głębokości od 20 do 30 m. Okresowo występują tu silne prądy. Polecamy tylko doświadczonym nurkom.
 


PALANCAR CAVES -COZUMEL
Ta rafa jest niesamowita przez formacje skalne. Odkrył ją J.J Cousteau podczas swojego podboju dna morskiego. W tym miejscu widuje się często rekiny a i żółwie nie są rzadkością. W zakamarkach, szczelinach, grotach, przesmykach i tunelach rafy jest bogate życie langust, lucjanów i strzępieli. Rafa w tym miejscu opada do głębokości 700 metrów. Prąd słaby. Wspaniale zbudowana rafa sięga od głębokości aż do 40 metrów. Pomiędzy świetnie zachowanymi koralami znajdują się piaszczyste pasaże i jaskinie.

 


DALILA - COZUMEL
Dno przypominające charakter rwącej rzeki ukształtowane było przez skały, piasek, gąbki i koralowce. W tym miejscu najbardziej charakterystyczną rybą na rafie jest lucjan i strzępiel.

SANTA ROSA REEF – COZUMEL
Na głębokości od 18m do 40m znajduje się bardzo ciekawe miejsce nurkowe. Znajdują się tu wysokie kolumny koralowców z wertykalnymi ścianami poprzecinanymi kanałami. Spotkać tu można gromady strzępielowatych, które można karmić z ręki, jak również pokaźnych rozmiarów barakudy. Rafa ta znana jest z silnych prądów, dlatego nurkowanie w dryfie jest normą.

 

 

 

PARADISE REEF - COZUMEL
Rajska rafa - nurkowanie zaczyna się u wyjścia rzeki, która wypływa z wyspy. Koralowców jest tu mało, ale ilość ryb przytłacza. Ciekawostką miejsca jest to, iż żyje tu endemiczna ryba podobna do skorpeny, ale spotykana tylko na wyspie Cozumel i tylko w tej okolicy. Jedyna rafa na Cozumel dostępna do nurkowania z brzegu. Składa się z trzech oddzielnych części biegnących równolegle do brzegu. Maksymalna głębokość - 14 metrów. Bardzo bogate życie podwodne. Można tu spotkać między innymi: kraby, homary, mureny oraz mnóstwo wielokolorowych ryb tropikalnych. Ta właśnie rafa koralowa jest miejscem najczęściej odwiedzanym podczas nurkowań nocnych.

 

   

 

 

Ceny nurkowań:   

Playa del Carmen: 2 nurkowania  - 80 USD
Wyspa Cozumel: 2 nurkowania  - 120 USD + ferry ( cena promu na Cozumel ok. 27 usd )

Bull Shark - 85 USD

Cena nie zawiera transportu, sprzętu, podane ceny obowiązują do końca 2016 roku
 
 
Mapa miejsc nurkowych na Morzu Karaibskim.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kopiowanie, przetwarzanie oraz udostępnianie innym osobom bez zgody jest zabronione i egzekwowane na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz. U. Nr 24, Poz.83, Dz. U. Nr 44, Poz. 170 z późniejszymi zmianami).

Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.

 

tagi: nurkowanie w cenotach, nurkowanie na rafie koralowej w meksyku, Playa Del Carmen Reef Diving, kursy nurkowe Cozumel. kursy nurkowe Playa del carmen, rekin wielorybi, cenoty, grand cenota, muzeum podwodne, ,

tags: mexico entero meksyk wycieczki wycieczki fakultatywne po Jukatanie wycieczki fakultatywne w Meksyku Mexico Meksyk Jukatan cenota ikkil cenoty na Jukatanie Coba Tulum Chichen Itza Playa del Carmen Cancun Xcaret Holbox Riviera Maya wycieczka po Jukatanie wycieczki objazdowe Meksyk polskie biuro podróży w Meksyku polscy rezydenci w Meksyku Guadalupe nurkowanie na rafie koralowej wynajem samochodów w Meksyku nieruchomości Meksyk fakultety w Meksyku wycieczki po Ameryce Łacińskiej wakacje Meksyk hotele w Meksyku Gwatemala Belize Ameryka Środkowa Kolumbia Wenezuela Peru Chile Ekwador Argentyna Brazylia Galapagos


Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.

© 2009-2013 mexicoentero.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - SiteMap - Tworzenie stron Xann Internet Solutions - Projekt strony: Ewa Pytel-Skiba

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności