Mexico Entero
Informacje dla podróżnychHistoria MeksykuMeksyk dziśAmeryka ŁacińskaMój MeksykPrzewodnik JukatanNasi partnerzyGaleriaKontakt

Gwatemala / Honduras / Belize / z 5-dniowym trekkingiem po dżungli Peten

 GWATEMALA - HONDURAS - BELIZE

5-dniowy trekking po dżungi Peten

20 dni

 

Dzień 1: Przylot

Przylot do Gwatemali, transfer do hotelu i nocleg w Gwatemala City.

 

Dzień 2: Antigua

Śniadanie. Wyjazd w kierunku dawnej stolicy wicekrólestwa Gwatemali do Antigua. Spacer wybrukowanymi ulicami po tym niezwykle urokliwym kolonialnym miasteczku. Wizyty w najważniejszych miejscach historycznych miasta. Nocleg w Antigua.

 

Dzień 3: Atitlan - San Juan de la Laguna y Santiago - Panajachel

Śniadanie. Przejazd w kierunku jeziora Atitlan, wokół którego mieszkają Indianie Quichua, dumni potomkowie starożytnych Majów. Rejs łodzią do San Juan de la Laguna y Santiago. Spacer po wyspie i wizyta w sanktuarium miejscowego bożka Maximona. Nocleg w Panajachel.

 

Dzień 4: Chichicastenango - Guatemala City

Śniadanie. Przejazd w kierunku tętniącej indiańskością miejscowości Chichicastenango, w której znajduje się niesamowity synkretyczny kościółek łączący w sobie elementy chrześcijańskie z szamańskimi. Wizyta na miejscowym targu. Nocleg w Guatemala City.

 

Dzień 5: Honduras - Copan

Śniadanie. Przejazd w kierunku Hondurasu, przekroczenie granicy i zwiedzanie jednego z najpotężniejszych starożytnych miast Majów Copan. Spacer między piramidami, pałacami i świetnie zachowanymi świątyniami. Nocleg w Copan.

 

Dzień 6: Flores

Śniadanie. Powrót do Gwatemali i przejazd do położonego nad jeziorem Peten miasta Flores. Po drodze postój w znanej ze świetnie zachowanych stel z pismem logosylabicznym Majów strefie archeologicznej Quirigua. Nocleg we Flores.

 

Dzień 7: Tikal - Flores

Śniadanie. Zwiedzanie, położonego w tropikalnej dżungli Peten, największego w starożytności miasta Majów Tikal: Bliźniacze Piramidy, Dzielnice Rezydencyjne, główne świątynie i pałace. Powrót do Flores, odpoczynek i przygotowania do wyprawy w dżunglę. Nocleg we Flores.

 

Dni 8 – 12: El Mirador - dżungla - Flores

Niesamowita i pełna przygód wyprawa w głąb tropikalnej dżungli Peten do strefy archeologicznej El Mirador, w której znajduje się najwyższa, ponad 70-metrowa, piramida świata Majów. Przeprawa z maczetami, spanie w namiotach lub pod gołym niebem w hamakach z moskitierą, spotkania z dzikimi zwierzętami, podziwianie niezwykle pięknych wschodów i zachodów słońca. Piątego dnia powrót do cywilizacji i nocleg w prawdziwym łóżku we Flores.

 

Dzień 13: Rio Dulce - Livingstone

Śniadanie. Spływ łodziami po tropikalnej rzece Rio Dulce wśród niezwykłej flory i fauny pełnej kolorów i dźwięków. Spacer po zamieszkałym przez potomków afrykańskich niewolników Garifuna mieście Livingstone. Nocleg.

 

Dzień 14: Puerto Barrios - Belize - Punta Gorda

Śniadanie. Przejazd w kierunku Puerto Barrios, a stamtąd lokalnym promem do Belize, do małego rybackiego portu Punta Gorda. W godzinach południowych wizyty we wioskach zamieszkałych przez Majów, Menonitów i Garifuna. Nocleg w Punta Gorda.

 

Dzień 15: San Ignacio

Śniadanie. Przejazd do miejscowości San Ignacio. Po drodze postój w Placencia na snurkowanie z maską i rurką na rafie koralowej. Nocleg w San Ignacio.

 

Dzień 16: San Ignacio

Śniadanie. Całodniowa wyprawa speleologiczna do jaskiń Actun Tunichal Muknal, w której znajdują się bardzo ciekawe formacje skalne i starożytne cmentarzysko Majów. Nocleg w San Ignacio.

 

Dzień 17: San Ignacio - Mountain Pine Ridge - San Ignacio

Śniadanie. Dalsza eksploracja terenów położonych wokół San Ignacio: piękne jaskinie Barton Creek i fauna i flora wraz z cudownymi wodospadami w Mountain Pine Ridge. Nocleg w San Ignacio.

 

Dzień 18: Belmopan - Belice City - San Pedro - Cayo Ambergris - San Pedro

Śniadanie. Krótkie zwiedzanie dawnej i nowej stolicy Belize: Belmopan i Belice City. Przeprawa łodzią do znanej nadmorskiej miejscowości San Pedro płożonej na Cayo Ambergris. Nocleg w San Pedro.

 

Dzień 19: San Pedro

Śniadanie. Odpoczynek na złocistych plażach Morza Karaibskiego.

 

Dzień 20: Belize City - Wylot

Śniadanie. Przeprawa łodzią do Belize City, a stamtąd transfer na lotnisko i wylot do Europy.

 
 

Cena zawiera:

- noclegi z hotelach 3* i w obozie w dżungli

- śniadania, obiad w Tikal, box lunch w Actun Tunich Muknal i Barton Creek, 3 posiłki dziennie podczas wyprawy w dżungli

- przewodnika po polsku

- transport i wszelkie transfery wynajętym autobusem, środkami komunikacji lokalnej i taksówkami

- łodzie w Panajachel, Rio Dulce, Punta Gorda, Belice City

- jeden muł na osobę, woda i jedzenie, namioty i hamaki z moskitierą na osobę podczas pobytu w dżungli

- wszystkie napiwki w hotelach i restauracjach

 
 

Cena nie zawiera:

- posiłków oprócz śniadań i wskazanych wyżej

- napojów do posiłków

- opłat granicznych (ok. 50 usd)

- biletów lotniczych

 
 
Uwagi:

Do zabrania ze sobą na trekking w dżungli:

- rzeczy osobiste: lekkie długie i krótkie spodnie, sweter lub koszulę z długimi rękawami, koszulki z krótkimi rękawami, lekkie buty trekkingowe nieprzemakalne do chodzenia w wodzie, płaszcz przeciwdeszczowy, czapkę lub kapelusz

-płyny przeciwko komarom i przeciwsłoneczne, latarki z zapasowymi bateriami, okulary przeciwsłoneczne, zapałki, papier toaletowy

- lekarstwa osobiste, tabletki przeciwbólowe i na biegunkę, alkohol dezynfekujący, chusteczki kosmetyczne nawilżające do higieny

- jeden plecak duży na muła i jeden plecak mały osobisty

- duże worki plastikowe na suche rzeczy

- śpiwór i karimata, ciastka energetyczne

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim I należą do ME TOURS INTERNACIONAL. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.Przedstawione tutaj propozycje programów wycieczek, opisów , wszelkiej treści propozycje są naszymi programami autorskimi, nie zezwala się na ich kopiowanie, przetwarzanie w innej postaci jak i wykorzystywanie propozycji w nich ujętych jako własnych. Kopiowanie, przetwarzanie oraz udostępnianie innym osobom bez zgody autora jest zabronione i egzekwowane na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz. U. Nr 24, Poz.83, Dz. U. Nr 44, Poz. 170 z późniejszymi zmianami).

tagi: wycieczki po polsku Playa del Carmen, wycieczki fakultatywne Meksyk, polski przewodnik w Meksyku, Polskie biuro podrozy w Meksyku, wycieczki opcjonalne Playa del Carmen, pielgrzymki Meksyk, wycieczki po Polsku Meksyk, ,

tags: mexico entero meksyk wycieczki wycieczki fakultatywne po Jukatanie wycieczki fakultatywne w Meksyku Mexico Meksyk Jukatan cenota ikkil cenoty na Jukatanie Coba Tulum Chichen Itza Playa del Carmen Cancun Xcaret Holbox Riviera Maya wycieczka po Jukatanie wycieczki objazdowe Meksyk polskie biuro podróży w Meksyku polscy rezydenci w Meksyku Guadalupe nurkowanie na rafie koralowej wynajem samochodów w Meksyku nieruchomości Meksyk fakultety w Meksyku wycieczki po Ameryce Łacińskiej wakacje Meksyk hotele w Meksyku Gwatemala Belize Ameryka Środkowa Kolumbia Wenezuela Peru Chile Ekwador Argentyna Brazylia Galapagos


Wykorzystane na stronie elementy graficzne, teksty oraz projekt witryny podlegają prawom autorskim. Nie zezwala się na kopiowanie, modyfikacje, publikowanie jakiegokolwiek fragmentu lub całości strony bez wiedzy i zgody autora strony.

© 2009-2013 mexicoentero.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - SiteMap - Tworzenie stron Xann Internet Solutions - Projekt strony: Ewa Pytel-Skiba

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności